Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Legia Warszawa wycofana z rozgrywek

II liga M: Legia Warszawa wycofana z rozgrywek

fot. archiwum

Siatkarska sekcja warszawskiej Legii nie weźmie udziału w tegorocznych rozgrywkach II ligi. Powodem, jakże prozaicznym jest brak sponsora. Jeszcze niedawno wydawało się, że ośmiokrotni mistrzowie Polski powoli wychodzą na prostą.

Klub podpisał umowę z Dzielnicą Białołęka, a nadejście wsparcia finansowego miało być jedynie kwestią czasu. Siatkarze wraz z trenerem Dariuszem Kopaniakiem sumiennie przepracowali okres przygotowawczy i rozegrali kilka meczów kontrolnych. Jak się okazało, bezcelowo. Tuż przed startem rozgrywek podjęto decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek.

Legia od dawna boryka się z poważnymi kłopotami, a o dawnych sukcesach (Wicemistrzostwo i Puchar Polski 1996) już mało kto pamięta. Od kilku lat zespół albo tuła się po niższych klasach rozgrywkowych, albo w ogóle nie występuje. Ciężko wytłumaczyć dlaczego tak silna marka, jaką jest Legia Warszawa nie zdołała pozyskać sponsora we własnym mieście. Okręt flagowy klubu, czyli sekcja piłkarska, jest jedną z najpopularniejszych drużyn w Polsce. Piłkarze Legii mają największy budżet w polskiej Ekstraklasie i zawsze liczą się w walce o ligowy triumf.

Jak to możliwe, że sekcja siatkówki – naszego narodowego sportu – jest tak daleko w tyle za swoją popularniejszą siostrą? Na to pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi. Trudno przypuszczać, by walcząca co roku o utrzymanie w PlusLidze AZS Politechnika Warszawska zaspokajała w 100% siatkarskie ambicje stolicy. Czy Siatkarze Legii wrócą kiedyś na szczyt? Czas pokaże. Dziś wiadomo jedynie tyle, że w tym sezonie nie zostanie poczyniony żaden krok w tym kierunku.
Oświadczenie Stowarzyszenia "Grupa 1916"

Z przykrością musieliśmy podjąć bolesną decyzję o wycofaniu zespołu siatkarzy Legii z rozgrywek II ligi mężczyzn. Przez ostatnie 5 lat przeprowadziliśmy tysiące rozmów na temat wsparcia finansowego sekcji, jednak poza luźnymi deklaracjami i jednorazowymi dotacjami od Przyjaciół sekcji, nigdy nie udało się zapewnić jej stabilnego finansowania. Z końcem zeszłego sezonu podjęliśmy decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek, gdyż naszym zdaniem bez zapewnienia jej stałego, mocnego partnera finansowego, sekcja jest skazana wyłącznie na niepewność i wegetację.

Gdy decyzja o dalszym losie sekcji była już właściwie przesądzona, gotowość współpracy ze stowarzyszeniem zadeklarowały władze Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Pan burmistrz zapewnił nas o chęci współpracy i zapewniał o godnych warunkach dla dalszego funkcjonowania sekcji. Poza formalnym nawiązaniem współpracy i udostępnieniem obiektów należących do dzielnicy, urzędnicy zapewniali nas o gotowości finansowania sekcji przez podmioty gospodarcze działające na terenie dzielnicy. Deklaracje władz Białołęki oraz przychylna atmosfera, która nam towarzyszyła na etapie podpisywania umowy o współpracy, pozwalały oczekiwać, że na Białołęce przywrócimy w końcu sekcji siatkówki jej dawny blask. Niestety deklaracje nie zostały zmaterializowane, a my możemy czuć się oszukani, że ogromna praca związana z przygotowaniem zespołu do nowego sezonu poszła na marne.

W okresie przygotowawczym kolejny cios otrzymaliśmy z Biura Sportu m.st. Warszawy. Według nowego regulaminu, wsparcie finansowe z miasta nie należy się klubom, które w ostatnim sezonie w swoich ligach uplasowały w drugiej części tabeli. Jak taki zapis ma się do "podnoszenia poziomu sportowego w rozgrywkach centralnych" pozostawiamy ocenie kibicom. Widocznie w ostatnich latach w stolicy upadło jeszcze za mało klubów sportowych. "Warszawa stolicą sportu" – to pusty, reklamowy slogan Szanowni Urzędnicy…

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy przez ostatnie 5 lat pomagali nam finansowo i organizacyjnie we wszelkich aspektach funkcjonowania zespołu siatkarzy Legii Warszawa. Dziękujemy również naszym Sympatykom za głośny doping podczas meczy rozgrywanych zarówno w stolicy, jak i na meczach wyjazdowych.

Stowarzyszenie "Grupa 1916"

źródło: inf. własna, legialive.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved