Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zielonogórscy akademicy przed startem II ligi

Zielonogórscy akademicy przed startem II ligi

fot. archiwum

W najbliższy weekend ruszają drugoligowe rozgrywki. Wśród mężczyzn w grupie A zagrają między innymi siatkarze AZS Zielona Góra. Zespół zawsze składał się  ze studentów dlatego dochodziło w nim do sporych zmian jednak tegoroczne są wyjątkowo głębokie.

Od przynajmniej dwóch sezonów w Zielonej Górze głośno mówiło się o awansie na zaplecze ekstraklasy. Gdy po raz kolejny się nie udało klub niemal stracił szansę na poważnego sponsora. W obliczu problemów finansowych całego AZS-u, obok innych zespołów także siatkarze stanęli w obliczu braku funduszy na start w lidze. Ostatecznie jednak udało się zgłosić drużynę do rozgrywek, ale skład personalny drużyny będzie bardzo młody.

Pierwszy poważny, przedligowy test zielonogórzanie odbyli podczas poznańskiego turnieju gdzie mierzyli się z miejscowym zespołem UAM-u, Krispolem Września i AZS-em Uniwersytet Warszawski. Mimo, iż podopieczni Tomasza Palucha zajęli tam ostatnie miejsce, szkoleniowiec jest zadowolony.

Nasza gra nieźle wyglądała. Taki turniej tuż przed ligą, przetarcie z mocnymi zespołami bardzo nam się przyda. Z poziomu gry, z tych młodych chłopaków jestem zadowolony bo to zaczyna nieźle wyglądać. Zespół zaczyna funkcjonować – mówił na antenie Radia Zachód trener.Mentalnie i ochotą do gry jesteśmy gotowi do grania. Czy pod innymi względami także – to zweryfikuje boisko i wyniki. Czas pokaże czy jesteśmy gotowi. W tym sezonie na wagę złota będzie dla nas każdy punkt przywieziony z meczów wyjazdowych. Do Gdańska jedziemy maksymalnie skoncentrowani. To jest tak jak my młody zespół, ale na pewno będzie wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny Trefla – ocenił pierwszych rywali swojego zespołu Tomasz Paluch.

*rozmawiał Maciej Noskowicz, Radio Zachód

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved