Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wilfredo Leon: Podoba mi się we Włoszech

Wilfredo Leon: Podoba mi się we Włoszech

fot. archiwum

Reprezentant Kuby, Wilfredo Leon, jest najmłodszym graczem spośród wszystkich 336 zawodników występujących na tegorocznych mistrzostwach świata. Ten fakt zdaje się jednak nie robić najmniejszego wrażenia na młodej gwieździe światowej siatkówki.

Gram w reprezentacji odkąd tylko skończyłem 14 lat – mówi Leon, który 31 lipca bieżącego roku świętował swoje 17 urodziny. – W siatkówkę zacząłem grać już w wieku 7 lat w Sports Center na Kubie. To miejsce, w którym wszystkie dzieci w tym wieku razem grają, trenują, bawią się. Tutaj również najczęściej przychodzą skauci w poszukiwaniu młodych talentów. Tam właśnie i ja zostałem odkryty i od tego momentu trenuję po to, by stawać się coraz lepszym zawodnikiem – opowiada Wilfredo, który jest nazywany „Królem Lwem". Kubański młodzieniec miał zaledwie trzynaście lat gdy dostał powołanie do kadr młodzieżowych a niespełna rok później grał już w drużynie seniorskiej.

Na pytanie o rozgrywki ligowe Leon odpowiada następująco:  – Trenujemy 8 godzin dziennie. Nie mamy typowej ligi, nie ma prywatnych klubów, mistrzostwa kraju trwają tylko miesiąc a walczą o nie kluby z różnych regionów kraju. Dwa lata temu klub z regionu, z którego ja pochodzę, nie chciał mnie w swoich szeregach, twierdząc, że jestem jeszcze za młody by grać w mistrzostwach. W ten sposób znalazłem się w klubie który wówczas ostatecznie wywalczył tytuł mistrza kraju.

Oczywiście między kubańskimi rozgrywkami w mistrzostwami świata istnieje znacząca różnica: Podoba mi się we Włoszech, ludzie kochają tu siatkówkę i darzą wielkim szacunkiem samych zawodników. Choćby wczoraj jedna dziewczyna poprosiła mnie o moją reprezentacyjną koszulkę, musiałem jej odmówić, tłumacząc, że będzie ona mi potrzebna do końca turnieju. Ona zamiast zezłościć tylko się uśmiechnęła – zdradził Leon, dodając że w czasie pobytu na mundialu nie miał okazji by zwiedzić kraj, w którym jest on rozgrywany – Szkoda, że nie mam wystarczająco dużo czasu by zobaczyć Włochy, coś innego oprócz hal sportowych. To piękne państwo o wspaniałej historii. Również ludzie są tu fantastyczni – zakończyła młoda gwiazda siatkówki.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved