Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Po raz czternasty startuje Łódzka Amatorska Liga Siatkówki

Po raz czternasty startuje Łódzka Amatorska Liga Siatkówki

fot. archiwum

Już po raz czternasty swoje wielkie święto rozpoczynają łódzcy siatkarze amatorzy. W najbliższą sobotę  rusza bowiem kolejna edycja ŁALS pod patronatem Prezydenta miasta Łodzi, organizowana przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba 48 zespołów. Mężczyźni będą rywalizować w czterech ligach, a 11 zespołów żeńskich w oddzielnej Ekstraklasie kobiet.

W bieżącej edycji wystąpi ponad 500 zawodniczek i zawodników. Jak zwykle nie zabraknie sportowców, którzy jeszcze kilka lat temu występowali na ligowych parkietach całej Polski. Wśród nich m.in. Krzysztof Kałucki, Andrzej Piotrowski, Krzysztof Gajderowicz, Zbigniew Jóźwiak, Wojciech Strzelczyk. Do tej znamienitej ekipy dołączą również kończący karierę zawodową Szymon Nowak i Agnieszka Wołoszyn.

Organizatorów jednak najbardziej cieszy fakt, że pomimo próby dezintegracji łódzkiego środowiska amatorów siatkówki do ligi zgłosiło się więcej zespołów niż w latach ubiegłych, w tym coraz więcej młodzieży, która z różnych przyczyn nie jest zrzeszona w klubach, a dla której udział w zawodach jest doskonałą formą zagospodarowania czasu wolnego.Mecze tradycyjnie rozgrywane będą w soboty w godzinach 8-16 w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, ul. Dąbrówki 1.

źródło: www.siatka-lodzkie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved