Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kibice na całym świecie im tego nie wybaczą…

Kibice na całym świecie im tego nie wybaczą…

fot. archiwum

Pierwsze mecze trzeciej fazy siatkarskiego mundialu odbywają się w cieniu skandalu, jaki wywołali Brazylijczycy w meczu z Bułgarami. Kibice nie są im w stanie zapomnieć, że celowo przegrali mecz drugiej rundy, żeby w trzeciej trafić na łatwiejszych rywali.

Dlatego w poniedziałek, gdy canarinhos wyszli na rozgrzewkę przed meczem z Czechami, usłyszeli gwizdy, buczenie, a nawet wyzwiska. Fanów w Rzymie bardziej zajęło obrażanie canarinhos, niż mecz USA – Francja.

Włoskie dzienniki szeroko rozpisują się o postawie Brazylii, która w półfinale może być rywalem gospodarzy. – Ich postępowanie to nie tylko wina systemu rozgrywania turnieju. Choć nie ukrywam, że na przyszłość lepszym rozwiązaniem byłby play-off już po pierwszej fazie grupowej – mówi szkoleniowiec Włochów Andrea Anastasi.

Kibice na całym świecie komentują, że mit Brazylii, jako najlepszej drużyny ostatniej dekady sięgnął bruku. Nikt nie zauważa już fantastycznej gry Giby, Murilo czy Dante Amarala. Fatalna postawa w meczu z Bułgarią i antysiatkówka, jaką zaprezentowali Brazylijczycy przysporzyło im mnóstwo wrogów. Tak jak do tej pory cały świat zachwycał się grą Brazylii i ją podziwiał, tak teraz większość kibiców odwróciła się od swych niedawnych idoli i życzy powodzenia ich przeciwnikom.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved