Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jan Svoboda: Jestem zawiedziony

Jan Svoboda: Jestem zawiedziony

fot. archiwum

- Graliśmy na bardzo wysokim poziomie przez trzy sety, ale później Brazylijczycy pokazali, że są najlepsi na świecie. Jestem zawiedzony - nie krył smutku po spotkaniu z mistrzami świata, trener reprezentacji Czech, Jan Svoboda.

Ondej Hudecek, kapitan Czech: – Jesteśmy bardzo rozczarowani tą porażką. Graliśmy najlepiej jak potrafimy, ale to niestety nie wystarczyło. Od czwartego seta Brazylia zaczęła grać lepiej i imponowała w obronie. Musimy zapomnieć o tym meczu i zacząć myśleć o bardzo dla nas ważnym meczu z Niemcami.

Giba, kapitan Brazylii: – Czesi zagrali dzisiaj na naprawdę imponującym poziomie przez cały mecz. To było bardzo ciężkie spotkanie dla nas, ale nasze doświadczenie wyszło w czwartym secie. Zagrywki i bloki przeważyły szalę zwycięstwa na nasza korzyść. Teraz mamy trochę czasu na odpoczynek i przygotowanie się do meczu z Niemcami.

Jan Svoboda, trener Czech: – Jestem zawiedziony, podobnie jak moi zawodnicy. To był bardzo dobry mecz i byliśmy blisko pokonania rywali. Graliśmy na bardzo wysokim poziomie przez trzy sety. Późnej Brazylijczycy pokazali dlaczego są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Odskoczyli na trzy, cztery punkty w czwartym secie i nie byliśmy w stanie tego już odrobić.Bernardo Rezende, trener Brazylii: – Czesi pokazali dzisiaj swojego ducha drużyny i zagrali bardzo dobrze technicznie i taktycznie. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, ale później coś się w naszej grze zepsuło. Wróciliśmy do gry w czwartej partii a w piątym secie zagraliśmy naszą najlepszą siatkówkę na tym turnieju. Bardzo dobrze w tych setach zagrał Murilo i mam nadzieję, że tak samo będzie się spisywał w kolejnym spotkaniu.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved