Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dwa sparingi reprezentacji Polski

Dwa sparingi reprezentacji Polski

fot. archiwum

Polskie siatkarki od soboty trenują w Szczyrku. To ostatnie zgrupowanie przed odlotem na mistrzostwa świata w  Japonii rozgrywanych od 29 października do 14 listopada Zespół trenera Matlaka zagra w Tokio w grupie A z Algierią, Japonią, Kostaryką, Peru i Serbią.

W ostatnich przygotowaniach do czempionatu bierze udział piętnaście zawodniczek. Do Japonii trener Jerzy Matlak zabierze czternaście.

W dzisiejszym dniu zanim nasze reprezentantki zmierzyły się z Japonkami, odbył się mecz Polsko – Polski, gdzie przeciwko wybranej przez Jerzego Matlaka kadrze stanęły zawodniczki Muszynianki (brakowało tylko nowych nabytków tego klubu: Debby Stam-Pilon i Caroline Wensink, które w Holandii przygotowują się do Mistrzostw Świata). Lepsza okazała się nasza reprezentacja oddając rywalkom zaledwie jednego seta. Pierwsze dwie partie to wyrównana walka, a o zwycięstwie decydowały końcówki. W trzecim secie znacznie lepiej grały muszynianki i zwyciężyły do 13. W czwartej partii mocno przemeblowany skład Banku BPS Muszynianki Fakro zdecydowanie uległ reprezentacji 16:25.

Bank BPS Muszynianka Fakro – Reprezentacja Polski 1:3
(23:25, 22:25, 25:13, 16:25)Składy zespołów:
Bank BPS Muszynianka Fakro: Sadurek, Kaczor, Bednarek-Kasza, Gajgał, Kasprzak, Jagieło, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Śrutowska, Piątek.
Reprezentacja Polski: Wołosz, Glinka-Mogentale, Okuniewska, Zaroślińska, Werblińska (Barańska), Tokarska, Maj (libero) oraz Kosek, Szczurek.


W następnym rozegranym dziś sparingu po drugiej stronie siatki stanął zespół z Japonii – Denso Airybees. O godz. 17 nasze siatkarki rozpoczęły ten mecz w składzie: Sadurek, Kaczor, Gajgał, Bednarek-Kasza, Werblińska, Glinka-Mogentale, Zenik (libero). Nie grały tylko Paulina Maj i Karolina Kosek. Ten mecz również zakończył się w czterech setach, a Japonki stanowiły zagrożenie dla naszych siatkarek tylko w pierwszym secie doprowadzając do zaciętej końcówki i wygrywając go do 23. Później Polki już tylko wygrywały kolejne partie, a w ostatnim secie zdominowały rywalki i kontrolowały wydarzenia boiskowe. Pozwoliły w nim ugrać przyjezdnym jedynie 14 punktów. Kolejne dwa sprawdziany w czasie zgrupowania odbędą się 9 i 10 października w Szczyrku. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o 15.00, drugie o 11.00.

Polska – Denso Airybees 3:1
(23:25, 25:17, 25:20, 25:14)

 

źródło: mksmuszynianka.com, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved