Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mirosław Przedpełski: Castellani ma wskazać, gdzie leżał błąd

Mirosław Przedpełski: Castellani ma wskazać, gdzie leżał błąd

fot. archiwum

- Dostaliśmy zdrowo w kuper. Jak patrzyłem na grę naszych siatkarzy, byłem zwyczajnie wkurzony. Nie ma co się jednak nad nimi pastwić, tylko trzeba się zastanowić, co musimy zrobić, by to się już nie powtórzyło - mówi prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

Polscy siatkarze jechali do Włoch po medal. Ze słonecznej Italii wrócili jednak już po drugiej fazie mistrzostw świata. – Te mistrzostwa były zupełnie nieudane – uważa prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. Ale trzeba też powiedzieć o porażce organizacyjnej. Nie można eksperymentować z jakimiś nieprzemyślanymi systemami gry, które faworyzują gospodarzy – dodaje.

Faktycznie wiele emocji wzbudził system rozgrywania turnieju, który sprawił, że wiele druzyn kalkulowało i specjalnie przegrywało spotkania, po to, by w kolejnej fazie mundialu trafić na słabszego rywala. – Siatkówka nie polega na kombinowaniu. To co zrobiła Brazylia, która podłożyła się Bułgarii zabiło tę dyscyplinę. To był nóż w plecy. Do tej pory siatkówka uważana była za czysty sport, teraz mówi się tylko o przekrętach. Chciałbym, żeby za cztery lata system gier przypominał ten z piłkarskiego mundialu – z jedną fazą grupową, a potem systemem play-off. Wtedy nie będzie meczów o nic. W każdym spotkaniu będzie walka na całego – opowiada na łamach "Metra" Przedpełski.

Dziś Mirosław Przedpełski spotka się z Danielem Castellanim. Będzie oczekiwał od niego wyjaśnień. – Muszę otrzymać od szkoleniowca pełną analizę tego, co się wydarzyło. Castellani ma wskazać, gdzie leżał błąd, ale i przedstawić plan, co zrobić, by tego błędu nie powtórzyć. Jeśli powie, że nie wie, co się stało, to nie będziemy już mieli o czym rozmawiać. Jeśli będzie miał sensowne wytłumaczenie, wtedy pomyślimy co dalej robić – mówi prezes PZPS, który jednocześnie podkreśla, że dla niego Castellani jest dobrym szkoleniowcem, a decyzja o jego dalszych losach nie będzie podjęta pochopnie.źródło: emetro.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved