Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lukáš Ticháček: Gramy jako jedna drużyna

Lukáš Ticháček: Gramy jako jedna drużyna

fot. archiwum

Lukas Tichacek od czterech lat jest zawodnikiem VfB Friedrischafen. Teraz dzięki jego umiejętnościom rewelacyjni Czesi zagrają w gronie 12 najlepszych drużyn mistrzostw świata. We wtorek Tichacek zagra przeciwko swoim kolegom z reprezentacji Niemiec.

Czesi bez problemów przebrnęli przez dwie rundy mistrzostw świata. Teraz w grupie R zagrają z Brazylią (w poniedziałek) i Niemcami (we wtorek) o półfinał. Zadanie nie jest łatwe, chociaż Czesi już dziś zostali okrzyknięci rewelacją tych mistrzostw. – Dla mnie nie jest to żadna niespodzianka, Pokazaliśmy, że jesteśmy w wyśmienitej formie wygrywając przed mistrzostwami trzy razy po 3:0 z Kanadą – uważa rozgrywający reprezentacji Czech, Lukáš Ticháček.

Czesi zawsze mieli dobrych siatkarzy, nigdy jednak jako drużyna narodowa nie osiągali wielkich sukcesów. Co zmieniło się u naszych południowych sąsiadów, że drużyna Jana Svobody gra tak dobrze na turnieju we Włoszech? – To prawda, wcześniej nie mieliśmy sukcesów. W tym roku jest inaczej, jesteśmy jednym zespołem. To głównie zasługa pracy trenera – teraz gramy jako jedna drużyna – mówi Tichacek, który prowadzi w klasyfikacji na najlepszego rozgrywającego turnieju. – To miłe uczucie – mówi Czech o prowadzeniu w statystykach.

We wtorek Lukáš Ticháček zagra przeciwko swoim ligowym kolegom z reprezentacji Niemiec. – Takie mecze to zawsze coś szczególnego. Nie będzie jednak specjalnych przygotowań do tego meczu, o wszystkim decyduje trener – mówi czeski rozgrywający. – To będzie ciężki mecz. Znamy dobrze przeciwników, oni znają również nas. Na pewno będzie wiele emocji i mam nadzieje, że po końcowym gwizdku to my będziemy szczęśliwsi.źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved