Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Beniaminek ograł w Gorzowie GTPS

I liga M: Beniaminek ograł w Gorzowie GTPS

W Gorzowie Wielkopolskim nie ukrywano, że w tym sezonie GTPS ma walczyć o pierwszą czwórkę i awans do PlusLigi. Jednak już w drugiej kolejce gorzowian spotkał zimny prysznic. GTPS przegrał 2:3 z beniaminkiem z Będzina i zodbył tylko jeden punkt.

Już pierwszy set pokazał, że ekipa trenera Rafała Legienia wcale nie przyjechała do Gorzowa po naukę. Imponujący wzrostem goście z łatwością omijali blok gospodarzy, a sami dokonywali cudów zręczności w obronie. W nagrodę zasłużenie wygrali do 22. Druga partia długo wyglądała na powtórkę pierwszej, bo przyjezdni prowadzili nawet trzema oczkami. Przełom przyniosły dopiero asowe zagrywki rezerwowego środkowego GTPS Michała Stępnia . Gospodarze odskoczyli od 22:21 na 24:21, a kropkę nad ,,i” postawił blokiem Adrian Hunek. Kto liczył na przełamanie się gorzowian, tego spotkał srogi zawód. W trzeciej odsłonie gospodarze zmarnowali swe prowadzenie 23:21 i setbola przy stanie 24:23. Chwilę później Krzysztof Grzesiowski uderzył z lewego skrzydła w aut, więc z prowadzenia 2:1 w setach cieszyli się będzinianie.

Czwarty set przebiegł błyskawicznie. Wygrał go praktycznie sam Paweł Maciejewicz, który w połowie pojedynku zmienił na pozycji atakującego Marcina Olichwera. Gdy GTPS prowadziło 17:10, wszyscy zaczęli myśleć już tylko o tie breaku. Rozstrzygająca partia miała zaskakujący przebieg. Najpierw 2:0 wygrywali miejscowi, a chwilę później 6:2 prowadzili… goście. Na 9:9 wyrównał Grzesiowski i od tego momentu zespoły zdobywały po jednym oczku na przemian. Aż do stanu 16:17, gdy za czwartym meczbolem Bartosz Dzierżanowski ustrzelił trudnym technicznie serwisem libero miejscowych Krystiana Pachlińskiego. W ten sposób niespodzianka, ba – nawet sensacja! – stała się faktem.

GTPS Gorzów Wlkp. – MKS MOS Będzin 2:3
(22:25, 25:21, 24:26, 25:21, 16:18)

GTPS: Hunek, Woroniecki, Kordysz, Kupisz, Olichwer, Mischke, Pachliński (libero) oraz Stępień, Maciejewicz, Wroński i Grzesiowski
MKS MOS: Kantor, Świechowski, Zborowski, Mędrzyk, Dzierżanowski, Antosik, Potera (libero) oraz Miller, Łapuszyński i Syguła