Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Smutni siatkarze wrócili do kraju

Smutni siatkarze wrócili do kraju

fot. archiwum

Polscy siatkarze, którzy grali w mistrzostwach świata we Włoszech, są już w kraju. Na lotnisku w Warszawie przywitała ich grupa najwierniejszych kibiców gromkim "sto lat." - Polska szybko odzyska utraconą pozycję, nie mamy wątpliwości. Walczyliście i nie kalkulowaliście

– Sami chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego tak wyraźnie przegraliśmy. Naprawdę nie wiem co się stało. Nie oszukujmy się, my też liczyliśmy na znacznie więcej – powiedział Bartosz Kurek. Polacy po wygranych w Trieście nad Kanadą, Niemcami i Serbią zostali w Ankonie pokonani przez Brazylię oraz Bułgarię i zostali wyeliminowani. Polska zajęła miejsca 13-18. Przed czterema laty w Japonii zdobyła srebrny medal. W 2002 roku w Argentynie biało-czerwoni uplasowali się na pozycji 9-12, a w 1998 w Japonii 17-18.

– Po porażce z Bułgarią długo siedziałem na parkiecie, bo najnormalniej w świecie nie wierzyłem w to co się stało. Najbardziej bolało wyeliminowanie po tak słabej grze – podsumował Piotr Gruszka.Całą noc nie spałem i szukałem odpowiedzi co się stało, jak doszło do tak słabej gry w Ankonie po dobrych występach w Trieście. Coś się niespodziewanie zmieniło. Wiem jaką pozycję zajmuje siatkówka w Polsce. Każdy liczył na medal. Takie głosy były wypowiadane na arenie międzynarodowej. Żeby jednak właściwie ocenić przyczyny takiego występu potrzeba więcej czasu – powiedział na lotnisku Daniel Castellani.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved