Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krispol Września zwyciężył w Memoriale Tomasza Zajączkowskiego

Krispol Września zwyciężył w Memoriale Tomasza Zajączkowskiego

fot. archiwum

Podopieczni Krzysztofa Wójcika okazali się najlepsi w odbywającym się w Poznaniu turnieju z okazji otwarcia nowej hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku. Pokonali trzy inne zespoły drugoligowe, które za tydzień rozpoczynają walkę o punkty.

Mecz rozpoczynający turniej pomiędzy zespołami AZS UAM Poznań i AZS UZ Zielona Góra tradycyjnie już, jak to w pojedynkach tych drużyn, był bardzo wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tak samo jak i w trzech ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi zespołami tie-break, którego tym razem na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Pierwsze dwa sety to pokaz skutecznej gry podopiecznych Damiana Lisieckiego, skuteczne ataki, dobra gra w obronie i mocne zagrywki nie pozwoliły na zbyt wiele akademikom z Zielonej Góry. Trzeci set był zupełnie inny niż poprzednie dwa. Przez cały okres jego trwania drużyny prowadziły wyrównaną walkę i żadna z nich nie potrafiła odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty. W końcówce to jednak zesół prowadzony przez Tomasza Palucha okazał się odporniejszy na stres i ostatecznie rozstrzygnał tą partię na swoją korzyść. Uskrzydelni sukcesem w trzeciej partii goście już w początkowej fazie kolejnego seta wysunęli się na czteropunktowe prowadzenie. Konsekwenta i wyrównana gra zielonogórzan pozwoliła im dowieźć przewagę do końca i spowodować, że to oni przystepowali do tie breaka w lepszych nastrojach. Decydująca partia to jednak przebudzenie AZS UAM. Szybko zdobyta przewaga  pozwoliła na spokojniejszą grę gospodarzą którzy już do końca meczu kotrolowali wynik.

AZS UAM Poznań – AZS UZ Zielona Góra 3:2
(25:15, 25:22, 24:26, 20:25, 15:12)

Składy zespołów:
AZS UAM Poznań: Nieboj, Wojtysiak, Murdzia, Janiak, Obuchowicz, Domonik, Śmietana oraz Radojewski, Cymerman i Sdebel
AZS UZ Zielona Góra: Kaczmarek, Przyborowski, Grześkowiak, Mariaskin, Kaczorowski, Świerzewski, Zasowski oraz Kępski, Bitner, Januszewski i TobysW drugim meczu turnieju zdecydowanie lepszy okazał się zespół Krispolu Września który w trzech setach pokonał zawodników AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Mecz od początku toczył się pod dyktando zespołu z Wielkopolski. Każdy z trzech setów tego spotkania wygladał bardzo podobnie. W początkowych fazach setów szybko wypracowana przewaga zawodników Krispolu umożliwiała im następnie spokojniejszą grę. Należy zauważyć, że zawodnicy z Warszawy nie wystąpili w tym meczu w pełnym składzie. Zwycięstwo Krispolu było jednak jak najbardziej zasłużone i jeśli zawodnikom tej drużyny uda się utrzymać taki poziom przez cały sezon to z pewnością będą groźnym przeciwnikem dla wszystkich zespołów.

Krispol Września – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0
(25:20, 25:17, 25:18)

Pozostałe wyniki:

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 1:3
(35:37, 13:25, 25:22, 21:25)

Krispol Września – AZS UZ Zielona Góra 3:0
(25:21, 25:18, 25:22)

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UZ Zielona Góra 3:2
(20:25, 25:18, 25:22, 23:2 , 15:11)

Krispol Września – AZS UAM Poznań 0:3
(16:25, 17:25, 22:25)

Tabela końcowa:

1. Krispol Września 6 pkt. 6:3
2. AZS UAM Poznań 5 7:5
3. AZS Uniwersytet Warszawski 5 6:6
4. AZS UZ Zielona Góra 2 4:9

W przyszłym tygodniu startują już rozgrywki II ligi mężczyzn. Jak pokazał turniej w Poznaniu stawka zespołów jest bardzo wyrównana, co gwarantuje duże emocje w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved