Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel pokonał w sparingu SCC Berlin

Jastrzębski Węgiel pokonał w sparingu SCC Berlin

W sobotę wieczór Jastrzębski Węgiel rozegrał sparing z niemiecką drużyną SCC Berlin. Po raz pierwszy w nowym składzie i z nowym trenerem można było zobaczyć siatkarzy ze Śląska. Kibice zobaczyli walkę i zaangażowanie po obu stronach siatki.

Początek pierwszego seta to wygrane akcje przez gości, którzy szybko uzyskali czteropunktową przewagę. Przy stanie 0:4 jastrzębianie powoli zaczęli odrabiać straty. Przez cały set gospodarze „gonili" rywala, którego przewaga ciągle rosła, 11 punktów po stronie Jastrzębskiego Węgla do 17 gości nie wyglądała zbyt dobrze, jednak siatkarze nie składali broni. Trzy punkty z rzędu zdobyte z zagrywki i w bloku zmniejszyły przewagę do trzech punktów. Po przerwie dla SCC Berlin, polska drużyna podjęła jeszcze większą walkę doprowadzając w końcówce seta do wyrównania 24:24, ostatecznie set skończył się wynikiem 27:25 dla gości.

W drugiej i trzeciej partii gra toczyła się do końca punkt za punkt. Po jednej i po drugiej stronie siatki można było podziwiać kilka asów serwisowych, punktowe ataki, rewelacyjne obrony, które mogły bardzo podobać się zgromadzonej publiczności, a o wygranej decydowała końcówki. Drugiego seta wygrali gospodarze do 23, a trzeciego natomiast zakończyli punktowym blokiem siatkarze z Berlina.

Czwarta odsłona meczu to rewelacyjna gra podopiecznych Igora Prielożnego, którzy mocną zagrywka odrzucili przeciwnika od siatki,. Niemcy nie mogli skończyć ataku a przy stanie 4:0 trener Mark Lebedew poprosił o przerwę. Nie przyniosła ona dużych efektów, goście tracili punkt za punktem, a kiedy na tablicy pojawił się wynik 14:6 Lebedew wziął drugi czas. Jednak jego siatkarze nie zdołali odrobić straconych punktów i nawiązać walki, set skończył się wynikiem 25:14.

W tie-breku obie drużyny było mocno skoncentrowane, chwilowa dekoncentracja naszych zachodnich sąsiadów dała przewagę gospodarzom. Po przerwie mocna zagrywka kubańskiego przyjmującego Salvadora Hidalgo Oliva doprowadziła do wyrównania 6:6. Druga część tie-breaka jednak należała do gospodarzy, którzy popisali się kolejnym asem serwisowym, tym razem w wykonaniu Grzegorza Pająka. Mecz jastrzębianianie zakończyli wynikiem 3:2 i 15:11 w tie-breaku.

Jastrzębski Węgiel – SCC Berlin 3:2
(25:27, 25:23, 21:25, 25:14, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Nowik, Divis, Wika, Gasparini, Pająk, Denmakr, Rusek (libero)