Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia dała lekcję uczniom ze Spały

I liga M: Avia dała lekcję uczniom ze Spały

Siatkarze Avii Świdnik zrehabilitowali się za porażkę z Ostrołęki. W meczu przed własną publicznością pokonali młodzież ze Spały w trzech setach, nie pozostawiając gościom żadnych złudzeń. Sety kończyły się kolejno do 17, 18 i 20.

Po porażce z Pekpolem trener Krzysztof Lemieszek trochę przemeblował skład stawiając na środku Adama Michalskiego, Rafała Gosika na przyjęciu i Dominika Wójcickiego na ataku. Te zmiany sprawiły, że od początku na parkiecie dominowali gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 6:3, następnie prowadzili 10:6, a set zakończył się wygraną gospodarzy do 17. Dobrze na ataku radził sobie Wójcicki. Pod koniec seta szkoleniowiec Avii dał też pograć Piotrowi Milewskiemu i Wojciechowi Pawłowskiemu.

Druga partia była bardziej zacięta, a na początku prowadzenie objęli nawet goście. Szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię, a dużą zasługę w tym miał Rafał Gosik, który wszedł na zagrywkę przy stanie 14:15 i przy jego mocnym serwisie gospodarze wyszli na prowadzenie 21:15. Następnie powiększyli jeszcze przewagę do siedmiu punktów i wygrali partię do 18.

Trzeci set nieoczekiwanie rozpoczął się od prowadzenia gości 4:0, a trener Krzysztof Lemieszek poprosił o czas. Po nim wszystko wróciło do normy a świdniczanie zaczęli mozolnie odrabiać straty. Na 1:4 zaatakował ze środka Łukasz Staniewski, a następnie udanym atakiem popisał się Jakub Guz. Jednak przebudzenie świdniczan trwało chwilę. SMS bardzo dobrze bronił, a Avia grała słabo w ataku i na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:12. Trener Lemieszek poprosił o kolejny czas. Po nim dwa punkty z rzędu zdobył Gosik, po jednym dołożyli Pawłowski i Staniewski. Następnie na zagrywkę wszedł Gosik i strata zmalała zaledwie do dwóch punktów (12:14). Później świdniczanie grali już na swoim poziomie i przy dobrej grze Pawłowskiego wyszli na prowadzenie 16:15, po tym jak asową zagrywkę posłał Staniewski. Cały set zakończył się wygraną miejscowych do 20.

Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:0
(25:17, 25:18, 25:20)