Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pojedynek byłych PlusLigowiczek dla PTPS-u Piła

I liga K: Pojedynek byłych PlusLigowiczek dla PTPS-u Piła

W 1. kolejce I ligi kobiet w Żukowie spotkały się dwa zespoły, które w poprzednim sezonie występowały na parkiecie ekstraklasy - miejscowa Gedania i pilski PTPS. Lepsze okazały się podopieczne Mirosława Zawieracza, które pewnie wygrały 3:0.

Pilanki, niesione dopingiem kilkudziesięciu swoich kibiców, przez całe spotkanie kontrolowały przebieg gry, a ich wygrana, ani przez chwilę nie była zagrożona. Najdłużej gedanistki walczyły o seta w drugiej partii. Wówczas przegrywały "tylko" 20:21. Niestety, już do końca tej odsłony nie zdobyły żadnego punkty, a odwrót rozpoczął się od własnego błędu. – Nic zaskakującego i pozytywnego nie wydarzyło się. Graliśmy tak jak to pokazywały sparingi. Piła nas wypunktowała. Tylko do połowy seta potrafiliśmy utrzymywać wynik w granicach remisu – przyznaje szkoleniowiec Gedanii.

PTPS przewyższał miejscowe zgraniem i siłą zagrywki, co także miało wpływ na jej przyjęcie. – Rywalki zagrały, jeśli nie bardzo dobry to na pewno dobry mecz. Praktycznie nie popełniały niewymuszonych błędów. A my punkty zdobywaliśmy i dla siebie i myląc się, dawaliśmy je przeciwnikowi. Były problemy z przyjęciem zagrywki i kończeniem ataków ze skrzydeł – dodaje trener Kramek.

Do kolejnego meczu Gedania będzie miała dwa tygodnie na przygotowania, bo w trzeciej kolejce nasza drużyna będzie pauzować. Wróci na parkiet w czwartej serii gier, 16 października w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Nie pozostaje nam nic innego jak ciężko trenować, bo treningu w pełnym składzie brakowało nam dotychczas najbardziej – przyznaje szkoleniowiec Gedanii. PTPS Piła zagra za tydzień z AZS-em KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Gedania Żukowo – PTPS Piła 0:3
(16:25, 20:25, 17:25)

Gedania: Gorszyniecka, Bryczkowska, Łozowska, Reimus, Sachmacińska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gajewska i Całka
PTPS Piła: Archangielskaja, Kosmatka, Brown, Martałek, Landi, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Kaliszuk