Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. L: Kolejny dobry mecz i awans Czechów

MŚ, gr. L: Kolejny dobry mecz i awans Czechów

Występujący w roli faworyta meczu Czechy-Kamerun , reprezentanci Czech po trzysetowym spotkaniu przypieczętowali swój awans do kolejnej fazy turnieju. Reprezentanci Kamerunu nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki przegrywając kolejno do 17, 18 i 17.

Spotkanie między reprezentacjami Czech i Kamerunu rozpoczęło się od uzyskania przewagi przez siatkarzy z Europy, którzy prowadzili już 5:1 i 8:3. Kameruńczycy od samego początku wydawali się być zmęczeni wczorajszą potyczką z drużyną USA i jakby sparaliżowani myślą, że zwycięstwo nad Europejczykami otworzy im drogę do znalezienia się wśród dwunastu najlepszych zespołów na globie. W kolejnej fazie seta, prowadzenie Czechów zmalało do czterech „oczek" po tym jak dwa asy serwisowe zdobył Ndaki. Podopieczni Jana Swobody natychmiast odpowiedzieli na te zagrania kilkoma skutecznymi atakami Platenika i z siedmiopunktowym prowadzeniem schodzili na drugą przerwę techniczną. Mocne zagrywki Popelki, ataki z krótkiej Vesely’ego i Stokra doprowadziły do szybkiego zakończenia seta wynikiem 25:17.

Kolejny set rozpoczął się bliźniaczo podobnie do poprzedniego -Czesi znów rozpoczęli od mocnego uderzenia, z którego nie zdołał ich wybić nawet czas wzięty przez trenera Kamerunu przy stanie 6:2. Uzyskując tę bezpieczną przewagę, Czesi mogli spokojnie kontrolować grę do końca drugiej partii, zwyciężając 25:18.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od walki punkt za punkt w pierwszych kilku akcjach. Jednakże świetne rozegranie Tichacka, który w pełni wykorzystał umiejętności swoich kolegów z drużyny, posyłając im dokładne, szybkie piłki, sprawiło, że Kameruńczycy również i w tym secie nie mieli za wiele do powiedzenia i musieli uznać wyższość swoich przeciwników, przegrywając 17:25.

Czechy-Kamerun 3:0
(25:17, 25:18, 25:17)

Czechy: Popelka (5), Konecny (9), Vesely (12), Stokr (13), Platenik (11), Tichacek (3), Krystof (libero) oraz Holubec i Bence
Kamerun: Nongny Mefani (4), Kari Adeke, Ndaki Mboulet (22), Moussa (1), Dolegombai (2), Wounembaina (6), Fossi Kamto (libero) oraz Ndongo (5), Tonemassa Sombang, Nziemi, Feughouo i Ag

Po meczu powiedzieli:

Jan Swoboda (trener reprezentacji Czech):-  Kamerun zagrał wczoraj fantastycznie i z tej przyczyny spodziewaliśmy się dziś ciężkiej przeprawy w meczu z nimi. Moja drużyna jednak zaprezentowała się lepiej zarówno w ataku jak i w obronie. Nie myśleliśmy dziś o tym, które miejsce w grupie zajmiemy, skupialiśmy się na tym, by utrzymać nasz dotychczasowy poziom gry. Czekaliśmy dwadzieścia lat by znaleźć się wśród dwunastu najlepszych zespołów tych mistrzostw i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że w końcu udało się nam tego dokonać.

Jan Stokr (kapitan reprezentacji Czech):- Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa nad Kamerunem ale jeszcze bardziej cieszy nas nasza forma i poziom gry, jaki prezentujemy. Teraz jedziemy do Rzymu i wiem, że czeka nas starcie z silnymi drużynami w walce o awans do najlepszej czwórki tych mistrzostw, jednakże jak dotąd zwyciężyliśmy cztery z pięciu meczów i mam nadzieję, że ta dobra passa będzie przez nas kontynuowana.

Jean Patrice Ndaki Mboulet (kapitan reprezentacji Kamerunu):- Dla nas niesamowitym było znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz. Jeszcze kilka miesięcy nikomu nie przeszłoby przez myśl, że awansujemy do drugiego etapu mistrzostw. Mam nadzieję, iż udało nam się pokazać światu, że Kamerun to nie tylko piłka nożna ale także siatkówka.

Peter Nonnenbroich (trener reprezentacji Kamerunu)-  Chciałbym pogratulować Czechom – byli świetnie przygotowani i zagrali dobry mecz, zasłużyli na zwycięstwo. My daliśmy z siebie wszystko wczoraj a dziś, po niecałych dwudziestu godzinach znów musieliśmy wyjść na boisko i walczyć. Nie zdołaliśmy się zregenerować, dlatego dziś nie nawiązaliśmy walki. Moi zawodnicy byli zmęczeni fizycznie i psychicznie. Mieliśmy nadzieję dać trochę radości, rozrywki publiczności, ale wiedzieliśmy, że nasz czas na tych mistrzostwach dobiegł końca.