Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Kosiarska: Jestem gotowa do gry

Magdalena Kosiarska: Jestem gotowa do gry

fot. archiwum

Libero PLKS Magdalena Kosiarska nie zagrała w pierwszym ligowym meczu - leżała wówczas w szpitalu. Zawodniczka w tym tygodniu jednak już normalnie trenowała i jest gotowa do gry. Czy trener Bodys wystawi ją w składzie w meczu z AZS UEK Kraków?

Do szpitala trafiłam w poprzedni czwartek – rozpoczęła popularna „Kosa" – Podczas badań, które wykonywaliśmy przed sezonem, w moim moczu wykryto: białko, cukier i leukocyty. Od razu trafiłam więc do szpitala. Doktor Maroń nie wyraził zgody na to, żebym zagrała w meczu i nie podbił mi książeczki zdrowia. Zostałam więc szpitalu i tam dostawałam antybiotyki. We wtorek wykonano mi ponownie badania i wszystko wyszło w porządku. Dostałam zgodę na treningi i grę na miesiąc. Po tym okresie ponownie będę miała wizytę u lekarza.

Jak teraz czujesz się fizycznie po tym kilkudniowym pobycie w szpitalu?

Magdalena Kosiarska:Ogólnie to męczyło mnie, że tam leżałam. Bardzo chciałam już grać, bo już mi brakowało tego wszystkiego. Na pewno odczułam to, że od czwartku nie trenuję i biorę antybiotyki, ale mam nadzieję, że w sobotę będzie super. Jestem gotowa do gry, a czy zagram to wszystko zależy od trenera. Jestem do dyspozycji.Inauguracja sezonu nie wypadał udanie, bo porażka 0:3 zawsze jest przykra. Z relacji obserwatorów, a także patrząc na stosunek punktów w setach, chyba nie było najgorzej. Tym bardziej, że PLKS zagrał osłabiony, a na przykład Agnieszka Bodys nie grała na swojej nominalnej pozycji, z kolei rywal jest wymieniany jako główny faworyt rozgrywek.

Dziewczyny zagrały ponoć bardzo dobrze. Nie było mnie tam na meczu, bo leżałam w szpitalu, ale sam wynik mówi też za siebie. To jest faworyt, dziewczyny się nie poddawały i to było widać. Ze Skawą grałyśmy na turnieju w Proszowicach i przegrałyśmy 2:3. Natomiast będziemy walczyć, bo to będzie mecz u siebie. Damy z siebie wszystko, potrzebujemy tych punktów. Uważam, że jesteśmy na tyle dobrym zespołem, żeby walczyć wysoko.

Nawiązałaś już do spotkania sobotniego ze Skawą Kraków, która nie jest wam zespołem nieznanym. Tak jak wspomniałaś grałyście z nią w Proszowicach. Jaki to jest zespół? Czy z perspektywy boiska dostrzegłaś jakieś słabe i mocne strony tej drużyny?

Ciężko mi oceniać, bo zagrałyśmy z nimi wtedy pięć setów, ale to były dziwne sety. Nie mogę nic powiedzieć o ich dobrych i słabych stronach. Na pewno dużo piłek z zagrywki przyjmują na palce. Mają tam libero z ekstraklasy, Monikę Targosz która grała kiedyś w Muszyniance. Na pewno przyjęcie mają dobre. Ciężko mi oceniać jest ten zespół, bo na turnieju jest całkiem inna gra niż w lidze. Musimy po prostu walczyć. Mamy ten plus, że gramy u siebie. Mamy swoją zagrywkę i one będą miały ciężko.

Powiedziałaś o atucie, w którym upatrujesz własną halę. W zeszłym sezonie była ona waszą twierdzą. Oprócz spotkań z TPS-em Rumia, Treflem Sopot, które awansowały do ekstraklasy i Pucharu Polski z Centrostalem wygrałyście tutaj 11 spotkań ligowych i pucharowych.

Tak, naszym atutem jest hala, bo jest ona specyficzną. Mam nadzieję, że także w tym sezonie będzie nam sprzyjać. Musimy wygrywać u siebie wszystko i uważam, że jesteśmy w stanie wygrywać i powalczyć w lidze.

Mówisz, że jest to specyficzna hala. W porównaniu do innych hal, w których grałaś, co tę halę wyróżnia? Co jest dla przeciwniczek tutaj utrudnieniem?

Na przykład parkiet. W każdej hali jest inny. Wysokość też jest inna. Nie mamy wysokiej hali i to jest nasz atut, bo my wiemy, a przeciwniczki wcale tego nie muszą wiedzieć. Wielu drużyn ma wysokie hale i przyjmują wysoko piłki. Wiemy jak mamy przyjmować i wiemy jak mamy zagrywać czy ustawiać się na boisku. Jak się po prostu mamy zmieścić w tej hali.

Jak ten mecz ze Skawą Kraków może się potoczyć?

To jest siatkówka. Tutaj nie można przewidzieć wyniku jakim zakończy się spotkanie. Ale mogę obiecać walkę na parkiecie. Mam nadzieję, że wygramy.

Rozmawiał Radosław Jeleń – plkspszczyna.pl

źródło: plkspszczyna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved