Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Amerykańskie wzmocnienie Farta Kielce

Amerykańskie wzmocnienie Farta Kielce

fot. archiwum

Zespoły PlusLigi  przygotowują się do rozpoczecia rozgrywek. Obok sprawdzania formy beniaminek PlusLigi kończy kompletowanie składu. Amerykański atakujący, uczestnik tegorocznej Ligi Światowej - Evan Patak podpisał roczny kontrakt z Fartem Kielce.

Mierzący 201 cm 26-letni reprezentant USA (grał w Lidze Światowej, ale selekcję na MŚ we Włoszech przegrał) przyjechał do Kielc na kilkudniowe testy. Decyzja o jego przydatności musiała zostać podjęta do soboty, gdyż tego dnia rano wracał do domu. Zdążył zagrać w dwóch meczach kontrolnych – z czeską Ostrawą i pierwszym z dwóch z Pamapolem Wielton Wieluń. W tym drugim pojedynku spisał się lepiej – na razie jego najmocniejszą stroną jest zagrywka. Jednak kieleckim działaczom to, co zobaczyli wystarczyło. Negocjacje nie były wcale łatwe, ale w piątek o północy zakończyły się podpisaniem kontraktu. Patak wraca do Polski w przyszłą sobotę.

Już bez niego beniaminek odniósł pierwsze zwycięstwo z przedstawicielem PlusLigi. Za trzecim podejściem – tym w razem w nowej hali Politechniki Świętokrzyskiej – pokonał ligowego rywala z Wielunia. – To ważne, że wygraliśmy z przedstawicielem PlusLigi. Zawodników to psychicznie odblokuje, pomoże w lidze. To, co dziś pokazaliśmy napawa optymizmem. Z każdym tygodniem jest lepiej, mniej błędów – ocenił Dariusz Daszkiewicz , trener kielczan.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved