Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Swaczyna: Cel jest jasny – utrzymać się

Adam Swaczyna: Cel jest jasny – utrzymać się

fot. archiwum

Zespół kieleckiego Farta w ostatnich dniach rozegrał szereg sparingowych spotkań, mających na celu sprawdzenie drużyny przed pierwszym występem w siatkarskiej ekstraklasie. O nadchodzącym sezonie mówią Adam Swaczyna i Michał Żuk.

W przerwie międzysezonowej do drużyny Farta Kielc dołączyło kilku nowych zawodników, czy sądzisz że oni dużo wniosą do zespołu?

Adam Swaczyna: – Nowi zawodnicy wnoszą naprawdę bardzo dużo i ja dzięki nim, z każdym meczem, czy też treningiem uczę się czegoś nowego. Są to ludzie, którzy mają już doświadczenie, grając na wysokim poziomie i dla mnie ważną rzeczą jest wykorzystać ich rady, aby stać się lepszym.

Patrząc na piątkowy mecz i twoją grę, nasuwa się jeden wniosek, nie ważne czy to mecz ligowy czy sparing, Adam Swaczyna gra zawsze na 100 procent.–  Taki jest sport, nie wolno sobie odpuszczać i trzeba zawsze grać na 100 procent, stawać się z każdą chwilą coraz lepszym zawodnikiem. Ja wiem na jakim jestem obecnie poziomie i zdaję sobie sprawę, że PlusLiga jest niezwykle wymagająca. Przyjadą do Kielc zawodnicy reprezentujący różne kraje, będą mocno zagrywać, a moim zadaniem będzie to przyjmować, dlatego chce grać coraz lepiej.

Jak sądzisz, na co w tym sezonie stać Farta Kielce, jako beniaminka PlusLigi?

– Cel jest jasny, utrzymać się w PlusLidze. Nie bierzemy pod uwagę scenariusza, że ta nasza przygoda w najwyżej klasie rozgrywkowej będzie rocznym epizodem. Przyszło do nas dużo dobrych zawodników jak Piotr Łuka czy Maciek Dobrowolski, którzy są już znani w Polskiej siatkówce i co do przyszłego sezonu jestem optymistą.

Po piątkowym meczu "Farciarzy" rozmawialiśmy także z nowym zawodnikiem kieleckiej drużyny – Michałem Żukiem.

Najbliższy sezon, będzie twoim debiutanckim w barwach Farta Kielce. Czy zdążyłeś, zaaklimatyzować się już z drużyną?

Michał Żuk: – Tak, nie ma w drużynie żadnych nieporozumień, wszyscy są bardzo mili i pomagają mi jeśli trzeba.

Za wami są już 2 obozy przygotowawcze w Kielnarowie, czy sądzisz, że one was dobrze przygotują do sezonu?

– Właśnie po to nie pojechaliśmy tam tylko jeden raz, aby mieć więcej czasu na przygotowania i zgrywanie się. Pracowaliśmy w Kielnarowie nad różnymi elementami i mam nadzieje, że to przyniesie efekt w sezonie.

Jak do tej pory współpracuje ci się z nowym dla ciebie szkoleniowcem Dariuszem Daszkiewiczem?

– Bardzo dobrze, jest to profesjonalista i przyjemnością jest z nim współpracować.

Jakie cele stawiasz sobie i drużynie na ten szykujący się bardzo ciężki sezon w Plus Lidze?

– Mój cel jest prosty, gra w pierwszej szóstce. Co do drużyny to będziemy robić wszystko aby się utrzymać i nie zawieść wszystkich naszych kibiców.

W wywiadach przedsezonowych mówiłeś, że miałeś sporo ofert z innych klubów, jednak wybrałeś tą z Kielc, co zaważyło na tej decyzji?

– Wszystkie kluby mną zainteresowane nie występowały w Plus Lidze, a moim marzeniem było grać na tym szczeblu. Po ofercie Farta złożonej mi, długo zastanawiać się nie musiałem.

* Rozmawiał Wojciech Śmiech (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved