Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zbigniew Bartman: Jutro musimy rzucić wszystko na jedną kartę

Zbigniew Bartman: Jutro musimy rzucić wszystko na jedną kartę

fot. archiwum

To było najgorsze spotkanie w wykonaniu reprezentacji Polski. Bardzo wyraźnie ulegliśmy Brazylijczykom, którzy dominowali w każdym elemencie. - Już od początku Murillo wywarł na nas dużą presję zagrywką - komentował po spotkaniu Zbigniew Bartman.

Długo można by rozmawiać o tym spotkaniu, ale to co najważniejsze przed nami – mecz z Bułgarią, który koniecznie musimy wygrać bardzo wysoko. Dzisiaj dostaliśmy srogie lanie od Brazylii.

Zbigniew Bartman:My już ze swoich głów wyrzuciliśmy ten mecz. Trzeba o nim zapomnieć. To już jest historia – nic nie zmienimy, z tego co się dzisiaj wydarzyło, a musimy się przygotować do meczu, który już za niecałe 20 godzin rozegramy z Bułgarami. To jest teraz dla nas najważniejsze i do tego się szykujemy.

Musicie pokonać Bułgarów, a potem kibicować Brazylii, żeby także z nimi wygrała. Powiedz, jaki będzie klucz do jutrzejszego zwycięstwa?Myślę, że nie trzeba się spieszyć, żeby szybko z nimi wygrać, tylko trzeba z nimi wygrać wysoko. Przede wszystkim będzie trzeba zagrać konsekwentnie na zagrywce i w bloku. Pamiętajmy, że zawsze na dużych imprezach wygrywaliśmy z Bułgarami i miejmy nadzieję, że tą tradycję podtrzymamy i wygramy również jutro dość wysoko, bo samo zwycięstwo w jutrzejszym meczu nam nie wystarczy.

Ale tą niechlubną tradycją są niestety porażki z Brazylią na wielkich imprezach, jak choćby 4 lata temu i w ogóle w ostatnich czterech latach. Co takiego jest w tej Brazylii, że akurat przy niej zacinamy się i stajemy się zupełnie inną drużyną?

Brazylia dzisiaj zagrała bardzo dobre spotkanie. Przede wszystkim zaczęli świetną zagrywką. Już od pierwszych piłek Murillo wywarł na nas dużą presję, nie mogliśmy sobie dokładnie przyjąć i dlatego też mieliśmy duży problem ze skończeniem piłek sytuacyjnych. Ale jak już powiedziałem, ten mecz trzeba zapomnieć, trzeba zostawić za sobą, bo myślenie nad tym, co się stało, że przegraliśmy nam nie pomoże, albo co można zrobić, żeby było lepiej. Najważniejsze, to skoncentrować się na meczu z Bułgarią, bo to jest dla nas mecz o wszystko. To jest najważniejszy mecz dla wszystkich nas w tym roku, dlatego już od tej chwili zaczynamy myśleć o Bułgarach i o tym, co zrobić, żeby ich pokonać.

Duma mistrzów Europy trochę ucierpiała? Obyśmy w takim razie pokonali Bułgarów…

Tu nie chodzi o dumę. Tu chodzi o to, by grać dobrze i wygrywać. Nie można się unosić honorem tylko trzeba się zebrać w sobie i jutro rzucić wszystko na jedną kartę, bo tylko to nam pozostało.

Ze Zbigniewem Bartmanem rozmawiał Marcin Lepa (Polsat Sport)

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved