Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W. Nikołow: Daliśmy z siebie to, co mamy najlepsze

W. Nikołow: Daliśmy z siebie to, co mamy najlepsze

fot. archiwum

Przegraliśmy kluczowe akcje - tak na pomeczowej konferencji podsumował porażkę swojego zespołu Daniel Castellani. Mimo wielkich ambicji i zapowiadanej walki o medale, polscy siatkarze już po II rundzie wracają do kraju.

Wladimir Nikołow (kapitan reprezentacji Bułgarii): – Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy, ponieważ jest to pierwsze zwycięstwo nad Polską od czterech lat. Jestem uradowany, że wygraliśmy ten tak ważny pojedynek i wierzę, że jesteśmy dobrze przygotowani technicznie. Osiągnęliśmy dobry wynik, bo daliśmy z siebie wszystko to, co mamy najlepsze.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): – Po trzech dobrych meczach w Trieście, nie jesteśmy pewni, dlaczego tutaj zagraliśmy w ten sposób, tak słabo. Bułgaria zagrała bardzo dobrze w zagrywce i ataku, a my nie radziliśmy sobie tak dobrze jak wcześniej. Nie dlatego, że byliśmy zbyt pewni siebie. Nie można być zbyt pewnym siebie, gdy gra się przeciwko Brazylii i Bułgarii. Może byliśmy zbyt nerwowi.

Silvano Prandi (trener reprezentacji Bułgarii): – Naszym marzeniem było, aby wygrać ten mecz. Podczas pierwszej rundy przegraliśmy dwa spotkania i czułem te negatywne komentarze na nasz temat pochodzące z Europy Wschodniej. Byliśmy bardzo skoncentrowani, więc jesteśmy również bardzo zadowoleni z wyniku. Mamy dobry jakościowo zespół. W pierwszej rundzie kluczowym był mecz przeciwko Francji. Zaczęliśmy go o godz. 21 i skończyliśmy prawie o północy. Przegraliśmy to spotkanie, więc morale zespołu następnego dnia było bardzo niskie. Powiedziałem zawodnikom, że nie graliśmy źle, po prostu przegraliśmy mecz. Myślę więc, że jesteśmy w stanie grać dobrze przeciwko każdej z drużyn.Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Gratuluję bułgarskim zawodnikom. Byli dziś perfekcyjni w zagrywce, przyjęciu i w ataku. Nasz zespół był dziś inną drużyną niż w dwóch ostatnich meczach. Przegraliśmy kluczowe akcje, więc to może być przyczyną naszej porażki.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved