SKF Poznań przegrał z siatkarkami z Murowanej Gośliny

Siatkarki SKF KS Poznań uległy w sparingowym spotkaniu drużynie UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 1:3. Mecz w Poznaniu był ostatnim dla siatkarek SKF przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Mimo porażki poznanianki zaprezentowały się dobrze.

Pierwszy set oba zespoły rozpoczęły bardzo ambitnie. Do stanu 13:14 na boisku trwała bardzo wyrównana walka, a siatkarki imponowały akcjami w obronie i ataku. Przy stanie 14:13 po czasie dla zespołu gości siatkarki UKS wzmocniły zagrywkę i wywołały ogromne kłopoty po stronie zespołu miejscowego. Siatkarki SKF nie radziły sobie z obronami zagrywek i szybko przegrały seta 14:25.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gości 7:2. Zawodniczki z Murowanej Gośliny szybko uwierzyły w sukces, a siatkarki SKF podniosły się do walki i ruszyły do ataku. Przy stanie 17:17 na tablicy zawodniczki z Poznania wyczuły, iż mogą zaatakować rywalki. W dalszej części seta po kapitalnych akcjach w obronie i skutecznych kontrach zawodniczki z Poznania wyszły na minimalne prowadzenie. Przy stanie 21:21 trener Gapik wpuścił na boisko Julie Arendz, a jej trzy kapitalne zagrywki wyprowadziły poznanianki do wyniku 24:21. Kiedy wszyscy w zespole SKF czekali już na koniec seta zawodniczki z Murowanej Gośliny pokazały się z bardzo d0brej strony i wyrównały na 24:24. Oba zespoły walczyły mocno o korzystny wynik w końcówce i przy stanie 28:27 zawodniczki SKF udanym blokiem zakończyły seta i wyrównały na 1:1.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia UKS 8:2. W dalszej części gry dzięki bardzo dobrej zagrywce i serii własnych błędów w zespole UKS drużyna z Poznania wyrównała na 12:12. Od tego momentu zawodniczki z Murowanej Gośliny wróciły do właściwego rytmu i kontrolowały sytuacje na boisku wygrywając seta 25:21. W tym secie SKF nie wykonał dwóch punktowych ataków z lewego skrzydła prowadząc grę wyłącznie środkiem lub prawym skrzydłem.

W czwartym secie siatkarki przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 4:1, a już chwile później był remis 7:7. W środkowej części seta zawodniczki z obu ekip popisywały się skutecznymi akcjami w ataku i obronie, które mogły podobać się kibicom. Przy stanie 23:23 miała miejsce akcja kontrowersyjna. Zawodniczki z Poznania zdobyły punkt, a sędzia najpierw przyznał punkt gospodynią kilka chwil później nakazał powtórkę, a za chwilę jednak przyznał punkt przyjezdnym. Ta ostatnia decyzja była trafna, bowiem poznanianki zdobyły punkt w sposób nieprawidłowy. W nerwowej końcówce wygrały zawodniczki UKS, które ostatni punkt zdobyły kapitalnym atakiem po prostej.

SKF KS Poznań – UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 1:3
(14:25, 29:27, 21:25, 27:29)