Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polak we władzach FIVB?

Polak we władzach FIVB?

fot. FIVB

Ostatnio głośno było o tym, że Polak zostanie wiceprezesem FIVB. Murowanym kandydatem na to stanowisko był prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, jak się jednak okazuje mam nim być Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Polsacie.

W wyborach, które odbędą się pod koniec przyszłego roku, Pykel jest głównym faworytem na stanowisko wiceszefa światowej federacji. – Siatkówka to w Polsce sport narodowy, świat widzi w nas potentata. Niestety, nie przekłada się to na naszą pozycję we władzach europejskiej i światowej federacji, nie mamy wpływu na strategiczne decyzje dotyczące rozwoju dyscypliny – powiedział Gazecie Wyborczej Pykel.

Zastępca dyrektora ds. sportu w Polsacie działa w strukturach FIVB od kilku lat. Jest absolwentem uniwersytetu w Padwie, doktorem nauk humanistycznych Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji oraz stażystą Komisji Europejskiej w Brukseli. Teraz Pykel pracuje nad organizacją mistrzostw świata w 2014 roku.

Pykel miałby w FIVB zajmować się m.in. kontraktami telewizyjnymi, ale chce również pozyskać globalnych sponsorów oraz ujednolicić i uprościć regulaminy największych imprez. Na razie wymyślają je organizatorzy, sprzyjając swoim reprezentacjom. – Nie może być ciągłych zmian – mówi Pykel. – Obecne mistrzostwa świata to chyba najbardziej rażący przykład. Polska powinna odgrywać kluczową rolę we władzach światowej federacji, decyzje nie mogą zapadać bez nas.* Więcej w Gazecie Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved