Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariusz Wlazły: Ciężko jest cokolwiek powiedzieć

Mariusz Wlazły: Ciężko jest cokolwiek powiedzieć

fot. archiwum

Polacy przegrywając z Brazylią utrudnili sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw. Aby grać dalej, siatkarze Castellaniego muszą dzisiaj pokonać Bułgarię i liczyć na zwycięstwo Brazylii z tą drużyną. - Wolałbym nie oglądać tego meczu - przyznaje Mariusz Wlazły.

– Ciężko jest cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Grałem już w swojej karierze takie spotkania i wiem jak ciężko się przełamać. Jest nam strasznie przykro, bo coś się przyblokowało i ta gra wyglądała tak jak wyglądała. Nie szło po naszej myśli i w ogóle nie wiem jak to wytłumaczyć – mówił po porażce z „Canarinhos" Mariusz Wlazły.

Dzisiaj wciąż aktualnych wicemistrzów świata czeka mecz z gatunku „o życie". Rywal równie trudny, aczkolwiek w zasięgu biało-czerwonych – Bułgaria. Niestety nawet zwycięstwo nie zapewni Polakom awansu do II rundy. Aby tam się znaleźć trzeba jeszcze liczyć, że Brazylia również pokona Bułgarów. – My musimy wygrać 3:0 i to wysoko. To są dwa ciężkie warunki, ale oczywiście do spełnienia. Z takiego założenia wychodzimy. Jeśli chodzi o mecz Brazylii z Bułgarią to wolałbym go nie oglądać, ale to ogół zadecyduje a ja się podporządkuje. Ciężko się ogląda takie mecze. Najgorsze jest to, że nawet w przypadku wygranej z Bułgarią, nic nie zależy od nas. Taki system prowokuje takie sytuacje. To jest niezdrowe.

źródło: plusliga.pl, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved