Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Georg Grozer: Szwankowała psychika

Georg Grozer: Szwankowała psychika

fot. archiwum

Mając na koncie jedno zwycięstwo z reprezentacją Kanady, podopieczni Raula Lozano z trzeciej pozycji awansowali do II rundy MŚ. - Nagle okazałoby się, że dwumiesięczna praca, jaką wykonaliśmy w przypadku porażki poszła na marne - mówi Georg Grozer.

Niemcy, w swoim ostatnim meczu grupy F odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad Kanadyjczykami. Wygrana w trzech setach oraz "urwanie" dwóch setów Polakom pozwoliło naszym zachodnim sąsiadom na awans do II rundy turnieju, gdzie rywalizują oni z siatkarzami z Włoch i Portoryko. – Wiedzieliśmy jaka jest stawka spotkania z Kanadą. Nagle okazałoby się, że dwumiesięczna praca, jaką wykonaliśmy w przypadku porażki poszła na marne. Myśl o tym, że już moglibyśmy wracać do domu była przerażająca. Na szczęście wytrzymaliśmy mentalnie to ciśnienie. Znaleźliśmy sposób na pokonanie Kanady – stwierdził po zakończeniu rywalizacji w grupie F, Georg Grozer.

Udział w grupie G, podopieczni Raula Lozano rozpoczęli od trzysetowego zwycięstwa nad Portoryko. Dziś, nasi zachodni sąsiedzi mierzyć się będą z gospodarzami turnieju, czym mogą zapewnić sobie awans do III rundy mistrzostw świata. – Szczerze mówiąc na boisku w ogóle nie myśleliśmy o tym, z kim przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnej fazie i w jakiej grupie przyjdzie nam grać. Byliśmy w takiej sytuacji, że musieliśmy wygrać z Kanadą, żeby w ogóle liczyć się dalej w tym turnieju – przyznał skrzydłowy Asseco Resovii Rzeszów, dla którego turniej nie rozpoczął się najlepiej. – Jeśli chodzi o mnie, to byłem bardzo niezadowolony ze swojej postawy w tych dwóch pierwszych pojedynkach Nie mogłem odnaleźć swojego rytmu gry i nie wiedziałem, co się ze mną dzieje. Zagrałem dwa tragiczne mecze i w takiej sytuacji nie jest łatwo wyjść na boisko i tak szybko odbudować się. Być może ta moja słabsza dyspozycja, to wynikała trochę ze zdenerwowania. To pierwsze MŚ w mojej karierze. Do tej pory nie grałem jeszcze meczów na tak prestiżowym turnieju – ocenił Georg Grozer, który w meczu przeciwko Portoryko był już jednym z najmocniejszych punktów swojego zespołu, jednocześnie też okazał się on być najlepiej punktującym siatkarzem reprezentacji Niemiec.

źródło: inf. własna, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved