Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wyprawa marzeń z Sebastianem Świderskim

Wyprawa marzeń z Sebastianem Świderskim

fot. archiwum

Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki wyjechali do Włoch na mecze eliminacyjne reprezentacji Polski w nagrodę za wyniki osiągnięte podczas wielkiego finału rozgrywek Kinder + Sport, który odbył się w Zabrzu na początku września.Emocji nie brakowało.

Młodzi zawodnicy podróżowali do Włoch autokarem, którym na zwykli się poruszać reprezentanci kraju, który został na tą okazję specjalnie udekorowany. Do Włoch dotarli po wielu godzinach podróży i już na początku czekała na nich niespodzianka – w pizzerii czekał na nich ambasador programu, siatkarz reprezentacji Polski Sebastian Świderski. Popularny Świder, który po raz kolejny pełnił rolę gospodarza we Włoszech (w poprzednich latach zwycięzcy gościli w poprzednim zespole Sebastiana – Lube Banca Marche Macerata) tym razem wcielił się w role tłumacza i pomógł w zamawianiu włoskich specjałów. Był czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy i typy na pierwszy mecz naszej kadry z Kanadą.

Zawodnicy wraz z trenerami zasiadali każdego dnia na trybunach PalaTrieste, w specjalnie wyznaczonym dla nich sektorze. Na tą okazję przygotowano specjalne flagi, zapewniające o wsparciu młodych siatkarzy dla swoich idoli. Sebastian Świderski wzbudzał na hali nie mniejsze zainteresowanie jak pozostali zawodnicy. Nawet włoskie media podkreślały jego udział w jednym z największych projektów sportowych dla dzieci. Sam ambasador przyznał, że dziwnie czuł się na trybunach i wśród kibiców, gdyby nie kontuzja zapewne prezentowałby się na boisku. – Mimo wszystko cieszę, że mogę tutaj być razem ze zwycięzcami programu Kinder + Sport, którzy wywalczyli sobie ten wyjazd po sportowej walce – mówił na hali Sebastian. To naprawdę duża atrakcja dla nich i dla mnie, że jesteśmy tutaj razem. Ja osobiście dziękuje mojemu klubowi ZAKSA Kędzierzyn Koźle za zwolnienie mnie na te kilka dni oraz moim przyjaciołom z kadry Polski za zgodę na spotkanie z najlepszymi młodymi siatkarzami.

Kolejnego dnia siatkarze i siatkarski wystąpili w turnieju mini siatkówki, który był imprezą towarzyszącą mistrzostw świata. Turniej nie miał formuły walki o zwycięstwo, liczyła się dobra zabawa a tej nie brakowało – największym ulubieńcem kibiców okazał się jednej z najmłodszych uczestników wyjazdu – Dawid, który postanowił wystąpić z najstarszymi uczestnikami turnieju i radził sobie znakomicie. Emocje sportowe trwały niemal pół dnia – dodajmy, że nasze drużyny wygrały wszystkie swoje mecze.Największą niespodziankę zostawiono jednak na koniec – dzięki zgodzie i uprzejmości Daniela Castellaniego oraz siatkarzy reprezentacji Polski mini siatkarze mieli okazję zobaczyć poranny trening naszej kadry. Po jego zakończeniu nasi kadrowicze pozostali na hali i poświęcili czas dla swoich kibiców – były wspólne zdjęcia, autografy, wywiady. Dużo uśmiechu i podziwu. Każdy z uczestników wyjazdu liczy, że w przyszłości będzie na ich miejscu. Piotr Gruszka z podziwem patrzył na całą idee turnieju. – To musi być niesamowite przeżycie dla tych dzieciaków, ja sam pamiętam jako mały chłopiec obserwowałem z trybun dorosłych siatkarzy, a dziś ci najlepsi w pucharze Kinder + Sport są tutaj z nami i mogą obserwować naszą grę. Ja o takich rzeczach nawet nie marzyłem.

Po ostatnim meczu z Serbią był czas na pożegnanie z ambasadorem Kinder + Sport Sebastianem Świderskim – cały autokar zgodnie skandował „Dziękujemy, dziękujemy" i „Sebastian Świderski, Sebastian Świderski". Sam siatkarz życzył sukcesów w dalszym podnoszeniu poziomu sportowego i wyraził nadzieje, że z młodszymi spotka się kolejny raz za rok.

Wyjazd młodych siatkarzy był główną nagrodą w tegorocznych rozgrywkach Kinder + Sport, w których wzięło udział blisko 25 000 uczestników, 24 najlepszych wyjechało do Włoch. Wyjazd był możliwy dzięki sponsorowi rozgrywek firmie Ferrero Polska i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Kolejna edycja programu już wkrótce.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved