Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Winiarski, Gruszka i Bąkiewicz o meczu z Brazylią

Winiarski, Gruszka i Bąkiewicz o meczu z Brazylią

fot. archiwum

- Ustaliliśmy między sobą, że z regulaminem nie wygramy, myślimy tylko o prawdziwej siatkówce - mówi Michał Winiarski. Cała drużyna wierzy w wygraną z Brazylią. - Mentalnie jesteśmy przygotowani na boje z najsilniejszymi drużynami - dodaje Michał Bąkiewicz.

Skoro wygraliśmy grupę, to w nagrodę powinniśmy przynajmniej w kolejnej rundzie grać najpierw z rywalem z trzeciego miejsca, czyli Bułgarią, potem mieć dzień przerwy, żeby w sobotę skończyć grupę z Brazylią. A my za pozycję lidera zapłacimy najkrótszym w grupie czasem na odpoczynek. Po meczu z mistrzami świata wyjdziemy z hali około północy, potem jak zawsze będzie trudno zasnąć przed trzecią, a tu po południu następne spotkanie – twierdzi Michał Winiarski w wywiadzie dla sport.pl. – Nie oczekujemy, że Brazylijczycy osłabli, tylko wierzymy, że sami się wzmocniliśmy. Inaczej myśleć nie wolno, Brazylijczycy wspinają się na wyżyny dopiero wtedy, gdy czują nóż na gardle. Zazwyczaj na wielkich turniejach ponosili porażkę. Ale zawsze jedną, na początku turnieju. Tutaj już ta wpadka za nimi…

Mentalnie jesteśmy już przygotowani na boje z najsilniejszymi drużynami poprzedniego mundialu, Brazylią i Bułgarią. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zaprezentować się jeszcze lepiej niż dotychczas. Mamy świadomość jak regulamin wpływa na rywalizację na MŚ, ale postanowiliśmy w grupie, że nie będziemy tego komentować. Brazylia ma doskonałą 12, mają problemy jak każdy zespół. Poznaliśmy ich lepiej grając ostatnio pięć sparingów – mówi Michał Bąkiewicz, przyjmujący reprezentacji Polski, który zdradza niektóre założenia taktyczne jakie Polacy przyjmą w starciu z mistrzami świata.

 Brazylia to bardzo silny zespół i nie możemy liczyć na ich problemy. Musimy patrzeć na to, jak my będziemy grali – mówi Piotr Gruszka.

 

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved