Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Victoria Wałbrzych lepsza od Sudetów tuż przed ligą

Victoria Wałbrzych lepsza od Sudetów tuż przed ligą

W Kamiennej Górze w sparingu miejscowych Sudetów z wałbrzyska Victorią gospodarze ulegli drużynie gości 1:4. Dla drugoligowców, którzy już za niespełna dwa tygodnie zaczynają sezon, jest to ostatnia szansa, żeby sprawdzić swoje możliwości.

Drużyna Sudetów wyszła na parkiet w składzie: Bartosz Jerzyk, Paweł Kwapisiewicz, Krzysztof Kurpiel, Tomasz Botwina, Tomasz Górski, Daniel Gądek oraz Jacek Prokop jako libero.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli kamiennogórzan, Górski zdobywał punkty atakiem i blokiem (5:2). Jednak wałbrzyszanie nie dawali za wygraną. Po ataku Piotra Wierzbickiego, Victoria wyrównała (10:10), a chwilę później prowadziła już dwoma oczkami (10:12). Po czasie, który zadysponował Kurpiel, Sudety odrobiły straty i wyszły na prowadzenie (14:12). Wtedy znów do walki włączył się zespół z Wałbrzycha, oczka kolejno zdobywali Sebastian Zieliński, Michał Tomiałowicz i Wierzbicki. Goście prowadzili już 22:24 ale dobra gra w obronie, punktowe bloki i w końcu błędy gości pozwoliły Sudetom wygrać premierową odsłonę. Set zakończył się blokiem Górskiego i Gądka na Zielińskim (27:25).

Od początku drugiego seta to Victoria grała lepiej, na siatce szalał Dariusz Król, który pojawił się na parkiecie pod koniec pierwszej odsłony. Przy stanie 2:6 słabo grającego Botwinę zmienił Ernest Matejko. Kamiennogórzanie nie radzili sobie z przyjęciem, co wykorzystywali goście zyskując kolejne punkty przewagi (3:9, 5:12). Na nieudaną zagrywkę Wierzbickiego Kwapisiewicz odpowiedział tym samym i było już 10:18. Na boisku, po stronie gości pojawił się Arkadiusz Maziakowski, który po chwili zaserwował w aut (14:21), a w drużynie gospodarzy wszedł na parkiet Wojciech Gogola. Set zakończył Matejko atakując w aut, wynikiem 16:25.

W trzeciej odsłonie przewagę zyskały Sudety. Punkty atakiem zdobywali Kwapisiewicz i Matejko, mylili się wałbrzyszanie – Łukasz Jurczyński i Wierzbicki (8:4). Jednak gracze Victorii rozwinęli skrzydła, odrobili straty (12:12), a po asie serwisowym Tomiałowicza wyszli na prowadzenie (12:13). Po widowiskowym plasie Wierzbickiego drużyna z Wałbrzycha prowadziła już dwoma oczkami (13:15), jednak Sudety wyrównały i aż do stanu 18:18 gra toczyła się punkt za punkt. Zawodnicy Victorii łatwo zdobywali kolejne oczka, przy stanie 20:24 Matejko zablokował w aut, i zakończył set.

Czwarty set rozpoczął Maciej Leński, który zastąpił Tymoteusza Gajka w zespole z Wałbrzycha. Początek tej odsłony był wyrównany, jednak Victoria wyszła na prowadzenie 4:9 po udanych atakach Tomiałowicza. Sudety nie radziły sobie w żadnym elemencie, zawodnicy mylili się nawet w najprostszych akcjach i goście wkrótce prowadzili już 9:16. W ekipie Sudetów na boisko weszli zmiennicy – Karol Urbanek, Radosław Dusza i Szymon Bobek. Gospodarzom udało się odrobić kilka oczek (16:20, 18:22), ale wałbrzyszanie nie odpuszczali. Set zakończył się wynikiem 20:25.

Ostatnia odsłona okazała się być najciekawszą. Trener Victorii, Janusz Ignaczak, wystawił kilku rezerwowych zawodników, po stronie Sudetów również pojawił się rezerwowy skład. Początek należał do kamiennogórzan, atakował Bobek, a Dusza zdobywał punkty zagrywką (5:1). Wałbrzyszanie powoli odrabiali straty, w czym pomagały im liczne błędy gospodarzy. Po zagrywce Duszy w aut, na tablicy pojawił się remis 12:12. Następnie bardzo udaną serią zagrywek popisał się Fabian Kurzawiński i Victoria wyszła na prowadzenie 12:17. Sudety próbowały odrabiać straty, dobrze atakowali Urbanek i Gogola (20:21). W końcówce znów górą okazali się gracze wałbrzyskiej Victorii doprowadzając minimalną przewagę do samego końca. Mecz zakończył nieudany atak Urbanka (23:25).

MKS Sudety Kamienna Góra – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:4
(27:25, 16:25, 20:25, 20:25, 23:25)

Drużyna z Wałbrzycha rozpocznie swoje ligowe zmagania 09.10. spotkaniem z Delic Polem Częstochowa, a kamiennogórskie Sudety tydzień później – meczem z Czarnymi Rząśnia.