Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Staphane Antiga: Nie powinno się kalkulować

Staphane Antiga: Nie powinno się kalkulować

fot. archiwum

Podobnie jak reprezentacja Polski, Francuzi z pierwszego miejsca awansowali do II rundy mistrzostw świata - Naszym celem jest wygrywanie meczu po meczu. A co będzie potem, zobaczymy - zapowiada skrzydłowy trójkolorowych, Stephane Antiga.

Francuzi swój udział w turnieju rozpoczęli od meczów z Chinami, Bułgarią i Czechami. Dzięki odniesieniu kompletu zwycięstw zostali oni sklasyfikowani na pierwszej pozycji w grupie. – W drugiej rundzie zmierzymy się z Argentyną i Japonią, które nie są tak bardzo mocnymi zespołami. Wiedzieliśmy, że zwycięstwo w grupie E zapewni nam grę w Mediolanie i możliwość skonfrontowania się z nieco słabszymi zespołami, dlatego tym bardziej zależało nam na tej wygranej, i z tego się teraz cieszymy – stwierdził przyjmujący Skry Bełchatów, Staphane Antiga, który do drużyny dołączył w trakcie przygotowań do MŚ. Obejmowały one m.in. uczestnictwo w rozgrywanym w Dunkierce Tournoi de France, gdzie trójkolorowi mierzyli się ze swym grupowym rywalem – Bułgarią.

W przygotowania do Mistrzostw Świata włożyliśmy dużo pracy, dlatego liczyliśmy, że to zaprocentuje. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, na co stać naszych przeciwników, szczególnie jeśli chodzi o nieco niedoceniany zespół Czechów. Nie mniej jednak podczas spotkań fazy grupowej zaprezentowaliśmy dobrą siatkówkę, dlatego tym bardziej cieszy nas osiągnięty wynik – opowiedział Francuz, który nie znalazł się na parkiecie podczas meczu przeciwko Czechom. Wynikało to jednak z możliwości zaprezentowania się młodych zawodników,  a nie ewentualnych kłopotów zdrowotnych doświadczonego Antigi.

Przyjmującemu reprezentacji Francji również nie podoba się system, według którego rozgrywane są mistrzostwa świata. – Według mnie na takich imprezach jak Mistrzostwa Świata nie powinno się kalkulować z kim warto wygrać, a z kim może lepiej przegrać, ponieważ to może odwrócić się przeciwko zespołowi. Nigdy nie jest przecież wiadomo, co się stanie w kolejnych rundach – stwierdził Antiga.*Cały wywiad z siatkarzem w serwisie Sport1.pl

źródło: inf. własna, sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved