Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Słabsi we wszystkich elementach, Murilo rozstrzelał nas zagrywką

Słabsi we wszystkich elementach, Murilo rozstrzelał nas zagrywką

To nie był dobry mecz polskiej reprezentacji. W starciu z aktualnymi mistrzami świata byliśmy wyraźnie gorsi, tracąc swój styl gry. Przewaga Brazylijczyków była widoczna w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trudno znaleźć najjaśniejszą postać polskiej ekipy.

Już od początku spotkania gra nie układała się po myśli Polaków. W poczynania wkradła się nerwowość, brakowało chłodnej głowy i obserwacji tego, co na boisku robili rywale. W konsekwencji nie podjęliśmy walki i musieliśmy się pogodzić z wyższością przeciwnika, który wygrał z nami wyraźnie w trzech setach, komplikując Polakom drogę do kolejnej fazy rozgrywek.

Nie mieliśmy lidera w ataku – widać to wyraźnie po statystkach w tych elemencie. Paweł Zagumny starał się poszukać na boisko zawodnika, który udźwignie ciężar i pociągnie grę zespołu. Najwięcej punktów zdobył dla naszej drużyny Piotr Gruszka – osiem, jednak brakowało większej skuteczności i regularności w tym elemencie (42%). Tuż za naszym atakującym uplasował się Michał Ruciak, który dawał bardzo dobre zmiany swoim kolegom – zbijał ze skutecznością aż 85%, oraz Michał Winiarski. Obaj punktowali sześciokrotnie w ataku. Po stronie rywali natomiast świetny mecz rozegrał Visotto, który zdobył w tym elemencie aż 17 punktów przy 58,6% skuteczności i był wyraźnym liderem swojej drużyny. W całkowitym rozrachunku przegraliśmy w tym elemencie 34 do 37.

Nie najlepiej prezentowaliśmy się również w bloku. Był to element, który zawodził i bardziej przeszkadzał niż pomagał naszym zawodnikom. W tym elemencie punktowali tylko nasi środkowi i to każdy z nich zaledwie raz. Po stronie Brazylijczyków najlepiej blokował Visotto, zdobywając 4 punkty w tym elemencie. Łącznie nasi rywale powstrzymali nas dziewięciokrotnie.Brakowało również dobrej gry na zagrywce – elemencie, w którym we wcześniejszych spotkaniach prezentowaliśmy się całkiem nieźle. W tym meczu całkowitą dominację osiągnęli Brazylijczycy. Murillo aż pięciokrotnie posyłał na naszą stronę asy serwisowe. Polakom ta sztuka udała się zaledwie dwa razy. To właśnie mocna zagrywka rywala utrudniła Pawłowi Zagumnemu grę kombinacyjną. Podopieczni Bernardo Rezende prawie całkowicie wyeliminowali możliwość gry środkiem, co w konsekwencji odbiło się na skuteczności skrzydłowych, którzy musieli wielokrotnie zbijać na podwójnym i potrójnym bloku. Niejednokrotnie popełniali również błędy własne. W całym meczu oddali swoim rywalom 23 „oczka". Brazylijczycy podarowali nam natomiast 17 punktów.

           POLSKA                     BRAZYLIA 
                       PUNKTY 1. Piotr Gruszka     8 pkt.    1. Visotto    21 pkt. 2. Michał Ruciak     6         2. Murillo    12    Michał Winiarski  6         3. Dante       7
                        ATAK
1. Piotr Gruszka     8 pkt.    1. Visotto    17 pkt. 2. Michał Ruciak     6         2. Murillo     6    Michał Winiarski  6            Rodrigao    6
                        BLOK 1. Marcin Możdżonek  1 pkt.    1. Visotto     4 pkt.
   Piotr Nowakowski  1         2. Lucas       2    Patryk Czarnowski 1            Dante       2
                      ZAGRYWKA 1. Mariusz Wlazły    1 pkt.    1. Murillo     5
   Marcin Możdżonek  1         2. Lucas       1

 

 

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved