Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarki Chorwacji i Czech sprawdzały swoją formę

Siatkarki Chorwacji i Czech sprawdzały swoją formę

fot. archiwum

Reprezentacja Chorwacji rozegrała we wtorek i środę dwa mecze towarzyskie z Czechami, w ramach przygotowań do mistrzostw świata w Japonii. Pierwszy z nich zakończył się wygraną Czeszek w tie breaku, jednak w drugim pewnie zwyciężyły już Chorwatki.

Reprezentacja Czech przyjechała do Chorwacji na kilka towarzyskich meczów, które obu drużynom mają pomóc w przygotowaniach i formowaniu ostatecznego składu na mistrzostwa świata, które zostaną w tym roku rozegrane w Japonii na przełomie października i listopada.

Chorwatki i Czeszki znalazły się w innych grupach na siatkarskim mundialu. Zarówno jedne, jak i drugie będą miały w nich kilku trudnych przeciwników. Reprezentacja Czech będzie się musiała zmierzyć między innymi z Brazylią, Włochami i Holandią, podczas gdy Chorwacja trafiła do grupy m.in. z Kubą, USA i Niemcami.

W pierwszym spotkaniu sparingowym w Chorwacji zwycięstwo odniosły Czeszki. Mecz był jednak bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 15:13 w tie breaku. Chorwatki wzięły na rywalkach odwet kolejnego dnia, wygrywając pewnie 3:1. Drużyny zdecydowały rozegrać jeszcze jedną partię, w której również tryumfowały gospodynie.Podczas rozegranego niedawno w katowickim Spodku Memoriału im. Agaty Mróz te dwie drużyny spotkały się w ostatnim dniu zawodów. Chorwatki, po kilku wzlotach i upadkach w poprzednich dwóch pojedynkach z Serbią i Polską, ostatecznie pokonały Czeszki 3:0.

źródło: nicesport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved