Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Radosław Panas: To zabija siatkówkę

Radosław Panas: To zabija siatkówkę

fot. archiwum

W Italii trwają mistrzostwa świata siatkarzy. Jednak niewiele mówi się na nich o sportowych wyczynach, a znacznie więcej o kuriozalnej drabince turnieju. - System premiuje przegranych i tych, którzy nie walczą o zwycięstwa - mówi Radosław Panas.

Podopieczni Daniela Castellaniego w pierwszej fazie mistrzostw zapisali na swoim koncie trzy zwycięstwa. Trudno zatem dziwić się, że nastroje dopisują naszym siatkarzom. – Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, wszyscy są w dobrej dyspozycji, zdrowi i pewni siebie. Także z niecierpliwością czekamy już na kolejne mecze w drugiej rundzie – mówi jeden z asystentów trenera Daniela Castellaniego, Radosław Panas.

Bez względu na to, jak potoczą się dalsze losy biało-czerwonych na włoskim mundialu, będą oni mogli czuć się moralnymi wygranymi, bowiem grają zgodnie z zasadą fair-play i nie kombinują. – W ogóle nie bierzemy pod uwagę tego, że możemy jakiś mecz odpuścić. Można przegrać, ale w sportowej walce – twierdzi w rozmowie dla Polskiego Radia Panas.

Wydawać by się mogło, że podczas mistrzostw świata powinno się dyskutować o poziomie poszczególnych drużyn, ich szansach na zwycięstwo czy też o zawodnikach, którzy brylują na mundialu, a tymczasem najwięcej rozmawia się o kuriozalnym systemie jego rozgrywania. – Dyskutuje się czy warto wygrywać czy może lepiej się podłożyć. To jest trochę nie w porządku, to zabija siatkówkę – komentuje szkoleniowiec warszawskiej Politechniki.

Polacy okazali się najlepsi w grupie F i w nagrodę trafili do kolejnej grupy śmierci, w której zmierzą się z Brazylią oraz Bułgarią. – Wszyscy medaliści poprzednich mistrzostw spotykają się już w drugiej rundzie, to jest absurdalne – uważa asystent Castellaniego. – Teraz gramy dwa bardzo ciężkie mecze, szczególnie ten z Brazylią będzie wyjątkowy, bo na wielkich imprezach nigdy nie udało nam się z nimi zwyciężyć. Ostatnio na kilka spotkań sparingowych wygraliśmy tylko jedno, ale wygraliśmy, czyli jest to drużyna, którą można pokonać – kończy Panas.źródło: inf. własna, Polskie Radio

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved