Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariusz Wlazły: Trzeba pokonać wszystkich

Mariusz Wlazły: Trzeba pokonać wszystkich

fot. archiwum

Polska po raz kolejny trafiła w tegorocznych mistrzostwach świata do grupy śmierci i po raz kolejny nie opłaca się jej tej grupy wygrywać. Zdaniem Mariusza Wlazłego jest to absurd, ale dodaje: - Że zwycięzca grupy nad niczym nie ma kontroli.

Już jutro Polacy rozpoczynają rywalizację w kolejnej fazie mistrzostw świata. W grupie razem z Biało-Czerwonymi zagrają Bułgarzy i Brazylijczycy. – Prawdę mówiąc w tej grupie znowu nic od nas nie zależy, jeśli wygramy i przegramy jeden mecz – mówi Mariusz Wlazły. Atakujący polskiej reprezentacji nie boi się wprawdzie, że rywale mogą grać w ostatnim meczu o konkretny wynik, ale zastrzega: – Kwestia małych punktów może być dla nas dość istotna, a zawsze jak jest ostatni mecz, to o te najmniejsze punkty się walczy i różnie się może ułożyć. My będziemy czekać i obserwować, co w takiej sytuacji się stanie. Lepiej jest wygrać dwa mecze, ale najlepiej wyjść z tej grupy z drugiego miejsca.

Po raz kolejny okazuje się, że paradoksalnie bardziej opłaca się nie wygrywać wszystkich spotkań, gdyż na zwycięzcę czeka w następnej fazie Rosja i ktoś z dwójki Serbia – Kuba. Drugie miejsce w grupie N daje o wiele łatwiejszych rywali. Jednak nasi siatkarze sprawiają na tyle pewnych siebie, że myśl o grze z najsilniejszymi zespołami wcale ich nie przeraża. – Żeby grać o coś naprawdę wielkiego, trzeba wszystkich pokonać i się cieszyć z każdego zwycięstwa, nie patrzeć, kogo będziemy chcieli mieć po przeciwnej stronie, bo może się to zemścić. To jest absurd, że zwycięzca grupy nad niczym nie ma kontroli i przechodzi do grupy, która jest najtrudniejsza. Ponadto wszyscy grają o jednakowych porach, tylko Włosi grają inaczej, tak więc to jest niedorzeczność – kwituje Wlazły.

*W Anconie wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved