Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tytan AZS nazwa miasta/powiatu/gminy…

Tytan AZS nazwa miasta/powiatu/gminy…

fot. archiwum

AZS Częstochowa w innym mieście? Taka sytuacja może mieć miejsce w najbliższym czasie, bowiem klub spod Jasnej Góry ogłosił przetarg na promocję poprzez sport. Ogłoszony dziś przetarg może spowodować przenosiny AZS-u spod Jasnej Góry.

– Na chwilę obecną mówimy tylko o zmianie nazwy natomiast trzeba sobie realnie odpowiedzieć na pytanie: jeżeli dojedzie to takiej sytuacji to co dalej? – mówi prezes klubu, Konrad Pakosz. W przypadku zamiany nazwy miasta w nazwie drużyny, w nadchodzącym sezonie swoje spotkania rozgrywałaby ona w hali Polonia w Częstochowie. W kolejnych latach, sytuacja ta mogłaby ulec zmianie.

– Hala została oficjalnie zgłoszona do rozgrywek. Natomiast istnieje możliwość tego, że część meczów mogłaby się rozgrywać gdzie indziej. Nie przyjmuję jednak tego do wiadomości, nie chce mi się w to wierzyć.

Zarząd klubu ma nadzieję, że do wspomnianego wcześniej przetargu aktywnie włączy się Częstochowa. Chętnych na znalezienie się na miejscu tego miasta może być jednak wielu. – W ostatnich dwóch latach pojawiły się cztery oficjalne propozycje z innych klubów, które były zainteresowane miejscem w PlusLidze. Akcjonariusze klubu do tej pory nie chcieli dyskutować na ten temat – zaznaczył Konrad Pakosz.Skąd taka decyzja władz AZS-u? Otóż umowa o promocję miasta poprzez sport zawarta była na okres do 31 sierpnia. W związku z brakiem środków w budżecie miasta, owa umowa nie została przedłużona do końca roku o co zabiegali działacze AZS-u. – Brak nowej Umowy na promocję miasta poprzez sport z naszym klubem pomimo podpisania w ostatnim czasie dwóch takich dokumentów z innymi częstochowskimi klubami stawia nas w bardzo trudnej sytuacji. Jako władze najprężniej działającego klubu w mieście, przynoszącemu temu miastu wielomilionowe zyski w postaci wartości promocyjnej zostaliśmy narażeni na śmieszność w oczach naszych sponsorów – uważa prezes AZS-u.

Wraz z początkiem roku, obydwa częstochowskie zespoły, występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych otrzymały pieniądze z budżetu miasta. W ostatnim czasie jednak, borykający się z kłopotami finansowymi Włókniarz, którego wartość reklamowa jest niższa niż klubu siatkarskiego otrzymał dodatkowe wsparcie w ramach promocji miasta poprzez sport.

Staraliśmy się ratować kluby, które miały problemy ze znalezieniem sponsorów i groziła im likwidacja lub degradacja do niższej ligi. W przypadku AZS-u, miasto jest wdzięczne za promocję poprzez sport. Na pewno w przyszłorocznym budżecie rozdysponowana będzie odpowiednia suma, oczywiście w miarę możliwości dla takich spółek, jak właśnie AZS – argumentuje Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego UM Częstochowy. – Problem polega na tym, że nie ma jasnych reguł przyznawania środków na rzecz promocji miasta przez sport. Brak takich jasnych reguł stwarza wiele niedomówień i problemów oraz powoduje, że środowisko sportowe jest podzielone – uważa zaś prezes akademików.

Brak umowy pomiędzy miastem, a klubem może spowodować brak pieniędzy na zapłacenie częstochowskiemu MOSiR-owi za użytkowanie hali Polonia, ale i również innych należących do niego obiektów wykorzystywanych podczas przygotowań zawodników – Będziemy zmuszeni w najbliższym czasie rozważyć bardzo drastyczne kroki, włącznie z rezygnacją z zajęć treningowych. Z jakim to będzie wiązało się efektem sportowym nie chcę nawet myśleć – stwierdził Konrad Pakosz.

Decyzja o ewentualnym uczestnictwie UM Częstochowy nie została jeszcze podjęta. – Ta groźba jest na tyle świeża, że nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić – stwierdził Tomasz Jamroziński. Włodarze klubu spod Jasnej Góry mają nadzieję za to, że problem uda się szybko rozwiązać. – Myślę, że tym, którym zależy, aby miasto Częstochowa było godnie reprezentowane na arenie krajowej jak i międzynarodowej zreflektują się i wystąpią z jakąś dobrą propozycją – uważa Konrad Pakosz.

Termin zgłaszania ofert upływa 11 października. Nikt nie wyobraża sobie Częstochowy bez siatkówki na najwyższym poziomie, dlatego też wielu z niecierpliwością czeka na jak najszybsze rozwiązanie problemu.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved