Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Statystyki po I fazie mundialu – Ignaczak najwyżej z Polaków

Statystyki po I fazie mundialu – Ignaczak najwyżej z Polaków

Za nami pierwsza faza mistrzostw świata. Warto zatem przyjrzeć się statystykom. Mimo, że biało-czerwoni mają na swoim koncie komplet zwycięstw, to nie okupują czołowych pozycji w poszczególnych rankingach. Najwyżej  jest Krzysztof Ignaczak.

Niespodzianek w poszczególnych rankingach nie brakuje. Wystarczy wspomnieć, że najlepiej punktującym zawodnikiem po pierwszej fazie jest… Kameruńczyk Jean Patrice Ndaki Mboulet. Ponadto w czołówce są jeszcze Japończyk i Portorykańczyk. Zatem wyraźnie widać, iż są to liderzy słabszych ekip, na których oparta jest gra w każdym spotkaniu. Najwyżej z Polaków jest Bartosz Kurek, który w meczu z Serbią był wyraźnie oszczędzany. Przyjmujący naszej reprezentacji do tej pory zgromadził na swoim koncie 49 punktów.

Najlepiej punktujący:

1) Jean Patrice Ndaki Mboulet (Kamerun) – 65 punktów
2) Kunihiro Shimizu (Japonia) – 64 punkty
3) Hector Soto (Portoryko) – 62 punkty
***
17) Bartosz Kurek (Polska) – 49 punktów
40) Michał Winiarski (Polska) – 33 punktyO ile pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji na najlepszego atakującego nie muszą budzić wielkiego zdziwienia, to warto zaznaczyć, iż na czwartej pozycji znajduje się kolejny kameruński siatkarz, Nathan Wounembaina, szósty jest Tunezyjczyk Hicham kaabi, natomiast lokatę niżej plasuje się Wenezuelczyk Carlos Tejeda. Na odległych lokatach znajdują się biało-czerwoni, z których najlepszy jest Bartosz Kurek.

Najlepiej atakujący:

1) Maksim Michajłow (Rosja) – 66,67%
2) Fernando Hernandez (Kuba) – 64,79%
3) Wilfredo Leon (Kuba) – 63,24%
***
19) Bartosz Kurek (Polska) – 51,81%
50) Piotr Gruszka (Polska) – 41,57%

Wśród najlepiej blokujących mamy do czynienia z kolejną niespodzianką. Otóż na trzeciej pozycji znajduje się Irańczyk Mousavi Seyed. Warto zauważyć, ze na czele tej klasyfikacji znajduje się kolejny z rywali Polaków. W czołówce są również dwaj Bułgarzy – Nikołaj Nikołow (7) oraz Vladimir Nikołow (12). Najlepszy z podoidpiecznych Daniela Castellaniego jest Piotr Nowakowski, który znajduje się o trzy lokaty niżej od Nikołowa.

Najlepiej blokujący:

1) Rodrigo Santana (Brazylia) – 1,42 na set
2) Robertlandy Simon (Kuba) – 1,08 na set
3) Seyed Mohammad Mousavi (Iran) – 1,00 na set
***
15) Piotr Nowakowski (Polska) – 0,58 na set
30) Marcin Możdżonek (Polska) – 0,50 na set

W czołówce najlepszych serwujących znajdują się dwaj atakujący czołowych reprezentacji świata, czyli Maksim Michajłow oraz Clayton Stanley. Warto dodać, że tuż poza „podium" znajduje się Bruno Rezende, a zatem biało-czerwoni będą musieli uważać na tego zawodnika podczas konfrontacji z Canarinhos. Również w tej klasyfikacji próżno szukać biało-czerwonych wśród najlepszych. Trzej nasi reprezentanci plasują się w trzeciej dziesiątce rankingu.

Najlepiej serwujący:

1) Maksim Michajłow (Rosja) – 0,92 na set
2) Ahmed Abdelhay (Egipt) – 0,82 na set
3) Clayton Stanley (USA) – 0,75 na set
***
23) Zbigniew Bartman (Polska) – 0,25 na set
27) Michał Winiarski (Polska) – 0,25 na set
28) Piotr Nowakowski (Polska) – 0,25 na set

Najlepszym broniącym po fazie grupowej jest dobry, polski znajomy, czyli Daniel Lewis, ale tuż za jego plecami znajduje się Krzysztof Ignaczak. Przed rozpoczęciem mistrzostw świata Daniel Castellani miał spory dylemat, na którego libero postawić. Na razie Piotr Gacek ogląda mundial z trybun i wydaje się, że przy takiej postawie „Igły" nie prędko pojawi się na boisku. Ciekawostką jest fakt, że w czołówce próżno szukać Brazylijczyków, którzy zawsze słynęli z dobrej obrony.

Najlepiej broniący:

1) Daniel Lewis (Kanada) – 4,50 na set
2) Krzysztof Ignaczak (Polska) 3,75 na set
3) Frederic Winters (Kanada) – 3,20 na set
***
14) Bartosz Kurek (Polska) 2,08 na set
21) Paweł Zagumny (Polska) 2,08 na set

Na czele najlepiej przyjmujących znajdują się Chińczyk, Kameruńczyk i Czech. Trzeba przyznać, iż jest to dość „egzotyczne" towarzystwo. Polskich kibiców powinien cieszyć fakt, że wysoko, bo na szóstym miejscu plasuje się Michał Winiarski. Przyjęcie jest słabszym elementem Bułgarów, z którymi podopieczni Castellaniego zmierzą się w kolejnej rundzie mistrzostw. Najlepszy z nich – Teodor Salparow znajduje się na dziewiętnastym miejscu.

Najlepiej przyjmujący:

1) Qi Ren (Chiny) – 77,36%
2) Nathan Wounembaina (Kamerun) – 77,19%
3) Peter Platenik (Czechy) – 72, 88%
***
6) Michał Winiarski (Polska) – 69,23%
24) Krzysztof Ignaczak (Polska) – 59,26%

Obecnie najlepszym rozgrywającym jest Nikola Grbić, który chociażby w spotkaniu z Polską popisał się kilkoma niekonwencjonalnymi rozegraniami. Ale i Paweł Zagumny zaczyna coraz bardziej urozmaicać swoją grę, a to dobry prognostyk przed kolejnymi pojedynkami. Na razie popularny „Guma" znajduje się na ósmej pozycji. Warto zwrócić uwagę na wysoką lokatę Bruno Rezende. Dopiero na dwunastym miejscu sklasyfikowany jest Andrej Żekow.

Najlepiej rozgrywający:

1) Nikola Grbić (Serbia) – 10,00 (nota)
2) Dustin Schneider (Kanada) – 9,40
3) Bruno Rezende (Brazylia) – 8,75
***
8) Paweł Zagumny (Polska) – 6,92

Nie tylko w obronie Krzysztof Ignaczak spisuje się bardzo dobrze. Polak jest także trzeci wśród zawodników na swojej pozycji. Słabo na tym mundialu spisuje się Brazylijczyk Mario, który jest dopiero piętnasty, a wyprzedzają go tacy „outsiderzy" jak chociażby: Aden Tutton (Australia) czy Alain Fossi (Kamerun).

Najlepszy libero:

1) Daniel Lewis (Kanada) – 8,60
2) Ferdinand Tille (Niemcy) – 8,55
3) Krzysztof Ignaczak (Polska) – 8,00

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved