Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stabilna gra biało-czerwonych kluczem do zwycięstwa

Stabilna gra biało-czerwonych kluczem do zwycięstwa

Pewne przyjęcie, 50% skuteczność w ataku, zbliżone rezultaty indywidualne pomogły podopiecznym Daniela Castellaniego wypracować przewagę i pewnie pokonać Serbów. W grze naszych rywali uwagę zwraca przede wszystkim ilość popełnianych błędów własnych.

W porównaniu z dotychczasowymi spotkaniami biało-czerwonych wczorajszy mecz obfitował w znaczną ilość niewymuszonych błędów własnych. Podopieczni Igora Kolakovicia oddali Polakom w ten sposób 39 punktów, przy 24 błędach naszej reprezentacji.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Michał Winiarski i Zbigniew Bartman. Winiarski na przestrzeni czterosetowego spotkania zdobył 16 punktów, z czego 12 atakiem. Mimo mniejszej ilości zdobytych oczek równie pozytywnie zaprezentował się Zbigniew Bartman, który wszedł w połowie trzeciego seta, zdobywając w spotkaniu 11’oczek’. Rezultaty pozostały zawodników kształtowały się na poziomie 4-7 punktów w meczu. W przypadku Serbów najjaśniejszą postacią w zespole był Marko Podrascanin, z wynikiem 13 ‚oczek’ na swoim koncie. Na podobnym poziomie kształtowały się osiągnięcia Bojana Janicia (12), Dragana Stankovicia i Sasy Starovicia (po 11).

Zdobycze punktowe znalazły swoje odzwierciedlenie w efektywności zagrań w ataku. Michał Winiarski w 18 próbach zdobył 12 punktów, popełniając dwa niewymuszone błędy, kończąc spotkanie z notą 66,67%. Drugi w zestawieniu Zbigniew Bartman uzyskał wynik na poziomie 50% efektywności zagrań, kończąc 7 z 14 ataków. Średnia nota biało-czerwonych to 51,19%. Niższy rezultat uzyskali podopieczni Igora Kolakovicia – 46,36%. Statystykę Serbów zawyżył indywidualny wynik Sasy Starovicia, który w 21 akcjach zdobył 11 punktów.Po raz kolejny Polacy potwierdzili swoją dobrą grę w elemencie bloku. W czterech partiach biało-czerwoni ośmiokrotnie zatrzymali akcje rywali na siatce. Liderami naszej reprezentacji, w tym elemencie, byli Marcin Możdżonek i Michał Winiarski, którzy zdobyli po dwa punkty. Po jednym punktowym bloku w swoim wykonaniu mieli Piotr Gruszka, Paweł Zagumny, Zbigniew Bartman i Piotr Nowakowski. W zestawieniu z 8 blokami naszej reprezentacji Serbowie zapisali na swoim koncie 6 ‚oczek’, najwięcej – 3 punkty – zdobył Marko Podrascanin.

Bezpośrednio na zagrywce najwięcej problemów serbskim przyjmującym sprawił Zbigniew Bartman, trzykrotnie uniemożliwiając prawidłowy odbiór serwisu rywalom. Łącznie w tym elemencie nasi reprezentanci uzyskali 6 ‚oczek’. Pozostałe asy serwisowe to rezultat zagrywek Michała Winiarskiego (2 pkt) i Patryka Czarkowskiego (1 pkt). Po drugiej stronie siatki w tym elemencie punktowali Milos Terzić, Marko Podrascanin, Bojan Janić, Dragan Stanković (po jednym asie serwisowym).

Wyniki uzyskane w polu zagrywki nie miały swojego odzwierciedlenia w elemencie perfekcyjnego przyjęcia serwisu. Polacy otrzymali notę na średnim poziomie 54,55%. Najlepszy w zestawieniu okazał się Winiarski – ze znakomitym rezultatem 80% idealnego odbioru, nasz przyjmujący ‚w punkt’ przyjął 21 z 25 zagrywek, popełniając tylko jeden błąd. Zdecydowanie słabiej zaprezentował się lider serbskiego zestawienia – Bojan Janić – 51,61%, przy średnim wyniku zespołu 42,31%.

             POLSKA                      SERBIA                                          
                         Punkty:
1. Michał Winiarski   16 pkt     1. Marko Podrascanin 13 pkt
2. Zbigniew Bartman   11         2. Bojan Janić       12
3. Patryk Czarnowski   7         3. Sasa Starović     11
                          Atak:
1. Michał Winiarski   12 pkt     1. Sasa Starović     11 pkt
2. Zbigniew Bartman    7         2. Bojan Janić       11
3. Piotr Gruszka       6         3. Marko Podrascanin  9

                          Blok:
1. Marcin Możdżonek    2 pkt     1. Marko Podrascanin  3 pkt
2. Michał Winiarski    2         2. Dragan Stanković   2
3. Piotr Gruszka       1         3. Milos Nikić        1

                        Zagrywka:
1. Zbigniew Bartman    3 pkt     1. Milos Terzić       1 pkt
2. Michał Winiarski    2         2. Marko Podrascanin  1
3. Patryk Czarnowski   1         3. Bojan Janić        1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved