Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Śląska Liga Juniorów po dwóch kolejkach spotkań

Śląska Liga Juniorów po dwóch kolejkach spotkań

Na trzy dni przed inauguracją siatkarskich mistrzostw świata, na parkietach województwa śląskiego rozpoczęła się rywalizacja wśród drużyn juniorskich. Po dwóch seriach na czele grup znajdują się: KS Jastrzębie Borynia oraz Delic-Pol Norwid Częstochowa.

Tegoroczne rozgrywki juniorów w województwie śląskim zostały zorganizowane w dwóch grupach, liczących dziewięć zespołów. Z każdej z grup do półfinałów mistrzostw Śląska awansują po cztery najlepsze zespoły, z obu grup tworząc dwie grupy (grupa 3 i 4) półfinałowe, w których obowiązuje system „każdy z każdym", mecz i rewanż. Natomiast zespoły, które zajęły miejsca od 5 do 9 w pierwszej fazie zostaną połączone w jedną grupę (grupa 5) i również zagrają systemem „każdy z każdym", mecz i rewanż o miejsca 9-18. Drużyny z grup 3 i 4, które w drugim etapie zajmą miejsca 1 i 2 awansują do turnieju finałowego, natomiast ekipy z miejsc 3 i 4 zagrają o miejsca 5-8.

Grupa 1

W pierwszej kolejce spotkań w grupie numer 1 niedawny triumfator EuroVolley Cup – Delic-Pol Norwid Częstochowa – podejmował ekipę MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Sosnowiczanie tylko w pierwszej partii podjęli walkę z podopiecznymi trenera Janusza Sikorskiego.

Premierowy set zakończył się jednak wynikiem 25:23 dla gospodarzy, a w kolejnych gracze spod Jasnej Góry byli już zdecydowanie lepsi wygrywając 25:15 i 25:18. W Będzinie miejscowy MKS MOS podejmował drużynę sąsiada zza miedzy – MKS Dąbrowę Górniczą. Mimo jedynie trzysetowego pojedynku na brak emocji kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Rewolucjonistów nie mogli narzekać. Pierwszy set zakończył się wynikiem 31:29 dla będzinian.

W kolejnych odsłonach nie było już tak zaciętej walki jednakże wyniki 25:21 i 25:22 znamionują, iż spotkały się dwa równorzędne zespoły.

W trzecim spotkaniu rozgrywanym tego dnia zmierzyły się ekipy KU AZS Politechniki Częstochowskiej oraz GTSiK SiKReT Gliwice. Częstochowianie okazali się bardzo gościnni. Już w pierwszej partii ulegli podopiecznym trenera Łukasza Sąkola 25:19, ale w kolejnej doprowadzili do remisu wygrywając 25:21. Zespołowi z Częstochowy brakło jednak siły na dalszą walkę i w następnych dwóch partiach ulegli gliwiczanom dosyć gładko 19:25 oraz 20:25.

Mecz pomiędzy MCKiS Jaworzno a STS Victorią Lubliniec został przełożony na dzień 3 listopada, natomiast odbyło się spotkanie, w którym to Victoria była gospodarzem a zespół z Jaworzna gościem. Ekipa z Lublińca pewnie i szybko rozprawiła się z przyjezdnymi wygrywając 25:16, 25:13 i 25:20. Zespołem pauzującym w tej rundzie był UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec.

W drugiej kolejce spotkań do Dąbrowy Górniczej wybrał się lider z Częstochowy. Tak jak w przypadku meczu Delic-Polu z Płomieniem Sosnowiec, tak i w rywalizacji z MKS-em, jedynie w pierwszej partii częstochowianie napotkali na opór ze strony rywali. Po raz kolejny ekipa z Częstochowy wygrała bez straty seta, tym razem 25:22, 25:17 i 25:14. W Sosnowcu UKS Kazimierz Płomień podejmował KU AZS Politechniki Częstochowskiej.

Po porażce z gliwickim SiKReTem zespół spod Jasnej Góry przyjechał na południe bardzo zmobilizowany i z ich strony widać było wielkie zaangażowanie i chęć do gry. Zero ducha walki wykazali w tym spotkaniu gospodarze, którzy dostali srogie lanie w trzech setach – 25:16, 25:11 i 25:13. W ostatnim spotkaniu tej grupy wielu emocji po raz kolejny dostarczyli gracze MKS MOS Będzin. Będzinianie przybyli do Gliwic, by zmierzyć się z GTSiK SiKReTem i zdobyć kolejne trzy „oczka".

W pierwszej odsłonie goście wygrali 25:22, lecz kolejnego seta w tym samym stosunku wygrał SiKReT. W trzeciej odsłonie dopiero po walce na przewagi na prowadzenie 2:1 wyszli gospodarze, którzy wygrali 26:24. Siatkarze MKS MOS-u nie chcieli pozostać dłużni i czwartego seta wygrali również 26:24. Fani siatkówki zgromadzeni w hali przy ulicy Warszawskiej mieli okazję zobaczyć pierwszego w tej grupie tie-breaka. Ku ich uciesze zwycięstwo 15:12 zapisali sobie na koncie gliwiczanie i do swego dorobku mogli dopisać kolejne 2 punkty. Wynik meczu MKS MOS Płomień Sosnowiec – MCKiS Jaworzno zostanie podany w późniejszym terminie, a ekipą pauzującą był zespół STS Victoria Lubliniec.

Pierwsze miejsce w tabeli grupy 1 zajmuje Delic-Pol Norwid Częstochowa (6 pkt), który jeszcze nie stracił seta. Drugą lokatę zajmuje GTSiK SiKReT Gliwice (5 pkt) a trzecią MKS MOS Będzin (4 pkt).

Grupa 2

W pierwszej kolejce największych emocji dostarczyło spotkanie SK Górnika Radlin z TS Volley Rybnik. Po zwycięstwie radlinian w pierwszym secie (25:21) kolejne dwie partie padły łupem zespołu z Rybnika, który wygrał 25:19 i 25:18. Górnicy z Radlina nie pozwolili rywalom na wywiezienie do Rybnika 3 „oczek" i zwyciężyli po raz drugi 25:21 doprowadzając tym samym do remisu. W tie-breaku zdecydowanie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 15:10 i zdobyli pierwsze dwa punkty w nowym sezonie.

W Bielsku-Białej BBTS Włókniarz podejmował KS Jastrzębie Borynia. Faworyci z Jastrzębia bardzo męczyli się z rywalami w pierwszej partii, którą ostatecznie wygrali 26:24. W kolejnych dwóch bielszczanie stracili siły do walki i ulegli 16:25 i 18:25. Zespół MKS Żywiec w pierwszym meczu udał się do Raciborza, by zmierzyć się z KS AZS Rafako Racibórz. Wycieczka ta nie była zbyt udana, ponieważ zespół z Beskidu Śląskiego uległ raciborzanom w trzech setach do 15, 17 i 21.

Mecz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice z TRS Siłą Ustroń zakończył się walkowerem dla zespołu z Ustronia, który dopisał sobie chyba najłatwiejsze w swej historii trzy punkty. Zespołem pauzującym była ekipa MOSiR-u Mikołów.

W drugiej rundzie spotkań ekipą, która pauzowała był zespół TRS Siła Ustroń. W meczu pomiędzy MKS-em Żywiec a KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice nastąpił podział punktów. Po zwycięstwie gliwiczan w pierwszych dwóch partiach (25:19 i 25:21) nastąpiło przebudzenie zespołu z Żywca. Gospodarze wygrali 25:18 i 25:23 doprowadzając tym samym do remisu, a o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się zawodnicy Roberta Kuca, którzy wygrali 15:9 i przywieźli do Gliwic pierwsze punkty w tym sezonie.

Do Jastrzębia natomiast udała się ekipa KS AZS Rafako Racibórz. Po gładkiej wygranej z Żywcem raciborzanie musieli przygotować się na ciężki mecz z młodymi graczami Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym secie gospodarze pokazali, że są w tym roku jednym z pretendentów do tytułu mistrzów województwa śląskiego wygrywając 25:14. W drugiej partii chłopcy z Raciborza nieco ochłonęli i podjęli walkę z renomowanym rywalem. Niestety również w tej, bardzo wyrównanej partii lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali 31:29. W trzecim, jak się okazało ostatnim, secie zespół spod czeskiej granicy zwyciężył 25:20 i po raz drugi wygrał bez straty seta.

W swym pierwszym meczu tego sezonu siatkarze MOSiR-u Mikołów zmierzyli się we własnej hali z SK Górnikiem Radlin. Przegrana 15:25 i zwycięstwo 25:19 pokazało, że siatkarzy z Mikołowa stać w kolejnych partiach zarówno na wysokie zwycięstwo jak i na druzgocącą porażkę. Tego dnia mecz przybrał ten drugi scenariusz. Radlinianie ewidentnie się „rozegrali" i wygrali w dwóch kolejnych partiach 2517 i 25:16.

Po dwóch rundach spotkań liderem grupy 2 jest KS Jastrzębie Borynia (6 pkt), który tak jak Delic-Pol Norwid Częstochowa nie stracił jeszcze seta. O dwa punkty mniej ma SK Górnik Radlin, a trzecią lokatę z trzema punktami na koncie zajmuje TRS Siła Ustroń.

źródło: inf. własna, szps.pl