Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sebastian Wójcik: Trzeba grać na sto procent

Sebastian Wójcik: Trzeba grać na sto procent

- Nie chciałbym składać obietnic, że wygramy, ale na pewno wyjdziemy po to, żeby walczyć - mówi przed zbliżającym się pojedynkiem Ślepska z Orłem Międzyrzecz, Sebastian Wójcik. Czy suwalczanie, po ostatniej wygranej sięgną po kolejne trzy punkty?

Za Ślepskiem Suwałki pierwszy w sezonie 2010/2011 ligowy pojedynek. Pierwszy i co ważne, od razu zwycięski – suwalczanie 3:1 pokonali bowiem na własnej hali przeciwników z BBTS-u Bielska-Białej. Jak twierdzi przyjmujący Ślepska, Sebastian Wójcik o wygraną bynajmniej łatwo nie było. – Wiedzieliśmy, ze Bielsko przyjechało tu wygrać i trzeba przyznać, że postawiło nam twarde warunki. Już pierwsza partia zapowiadała niemałe emocje i faktycznie, takich właśnie emocji nie brakowało – mówi krótko dwudziestosiedmioletni zawodnik.

Warto przypomnieć, że pierwszy set spotkania z drużyną Przemysława Michalczyka zakończył się dopiero wynikiem… 32:30. Co ostatecznie zadecydowało, że padł on łupem gospodarzy? – Wydaje mi się, że wygraliśmy go, bo zachowaliśmy więcej zimnej krwi. Bielsko miało piłki w górze, a jednak chłopaki z nich nie korzystali – podkreśla siatkarz. W kolejnej partii bielszczanie radzili sobie już znacznie lepiej – szybko objęli prowadzenie 14:8, kończąc partię 25:22, jednak dwa ostatnie sety, tak jak pierwszy, należały już do suwalskiej ekipy Ślepska.

W poprzednim sezonie Ślepsk na własnym terenie był dla Bielska-Białej równie "niegościnny", z tym, że wtedy rozprawił się z BBTS-em, nie w czterech, a zaledwie trzech setach. Czy zawodnicy marzyli o powtórzeniu tego rezultatu? – Nie, nie było jakiegoś napinania się na "powtórkę z rozrywki". Chcieliśmy po prostu wyjść, zagrać swoje i dobrze zacząć ten nowy sezon – twierdzi Sebastian, który wraz z kolegami z drużyny aktualnie przygotowuje się już powoli do nowego pojedynku (kolejnym rywalem Ślepska będzie teraz Orzeł Międzyrzecz).

Mówiąc o drużynie z Międzyrzecza wypada dodać, że zawodnicy Orła przegrali w pierwszej kolejce 0:3 ze Stalą Nysa. Mimo tego, Wójcik przestrzega kibiców przed przedwczesnym dopisywaniem do konta Ślepska kolejnych punktów. – W ostatnią sobotę chłopaki z Międzyrzecza pojechali na gorący teren. W Nysie gra się ciężko, jest tam dosyć specyficzna hala. Wydaje mi się, że u siebie będą groźniejsi. Trzeba będzie podejść do starcia z nimi skoncentrowanym na sto procent, zagrać swoje i walczyć o każdy punkt – kończy zapowiadając taką właśnie walkę.