Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zagumny: Gramy całym sercem

Paweł Zagumny: Gramy całym sercem

fot. archiwum

Reprezentacja Polski nie musiała wygrywać spotkania z Serbią. Awans był w kieszeni, a wygrana oznaczała pierwsze miejsce w grupie i ciężkich rywali w kolejnej rundzie. Polacy zwyciężyli. - Możemy być dumni z naszego wyboru - stwierdził Paweł Zagumny.

Nikola Grbić (kapitan reprezentacji Serbii): – Nie jest łatwo mówić dziś o siatkówce, więc wolę powiedzieć o systemie tych mistrzostw świata. Jesteśmy w sytuacji, że jeżeli przegrasz dwa spotkania i z tej grupy wychodzisz na trzecim miejscu możesz mieć ułatwioną drogę w dalszych rundach. To prawda, przed spotkaniem mieliśmy dylemat, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się pójść na zwycięstwo. Polska zasłużyła na wygraną, po prostu była od nas lepsza, ale to smutne, że oba zespoły musiały grać w nieuczciwych warunkach. Mam nadzieję, że spotkamy się w finale.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): – Powiem więcej o siatkówce zamiast o systemie mistrzostw. Zabrakło nam spójności w grze, a dodatkowo popełnialiśmy mnóstwo błędów. Polska zasłużyła na wygraną.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): – Zgadzam się z Nikolą. Dziś nie był to łatwy mecz. W szczególności znalezienie motywacji nie było oczywiste. Poszliśmy na zwycięstwo i teraz prawdopodobnie będziemy mieli ciężką drogę, ale wciąż gramy całym sercem i możemy być dumni z naszego wyboru.Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Jestem zadowolony z mojego zespołu, który dzień po dniu się poprawia i dziś zagrał lepiej, niż w poprzednich dniach. Teraz zagramy z Bułgarią oraz Brazylią lub Kubą. Nie mam nic przeciwko temu. Musimy grać dalej swoje.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved