Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bułgarzy krytykowani, Brazylijczycy bez Marlona

Bułgarzy krytykowani, Brazylijczycy bez Marlona

fot. archiwum

Bułgarskie media nie pozostawiają suchej nitki na siatkarzach z tego kraju, którzy po porażce z Czechami wyszli z grupy dopiero z trzeciego miejsca. Z kolei Brazylijczycy martwią się nieobecnością Marlona, który już chyba nie wróci do gry na tym turnieju.

Brazylia i Bułgaria to najbliżsi przeciwnicy naszej reprezentacji w grupie N II rundy mistrzostw świata. Do kolejnej, III rundy, awansują dwa zespoły. W ekipach naszych rywali nie ma spokoju – Bułgarzy muszą się zmierzyć z krytyką, jaka na nich spadła po I rundzie, Brazylijczycy martwią się chorobą Marlona.

"Wielki wstyd". – Takim tytułem wita pierwsza strona największego bułgarskiego portalu – opowiada Krystian Sobierajski, który na co dzień zajmuje się Formułą 1 w Polsacie, ale przez wiele lat mieszkał w Bułgarii i kibicuje tamtejszym siatkarzom. – Wbrew opiniom nie ma w zespole niesnasek, chłopaki jadą teraz sześć godzin autokarem do Ancony i tam mają sobie wszystko wyjaśnić, wzajemnie się zmobilizować. To pierwsza porażka Bułgarów z Czechami od 2001 roku. Libero Todor Salparov zauważył rezolutnie, że skoro Czesi mogli się przełamać, to czemu nie mieliby tego zrobić Bułgarzy w spotkaniu z Brazylią. W pięciu ostatnich spotkaniach między tymi drużynami górą byli Canarinhos – mówi na łamach Gazety Wyborczej Sobierajski.

Bułgarzy mają czas na pozbieranie się do piątku, wówczas to o g. 17 zmierza się z Polakami, znając już wynik rywalizacji biało-czerwonych z Brazylią. Z "Canarinhos" podopieczni Silvano Prandiego zagrają w sobotę.Brazylijscy siatkarze już do końca mundialu będą musieli radzić sobie bez Marlona, który w ostatnich sparingach przed turniejem był pierwszym rozgrywającym. Lekarze wykryli u niego chorobę Krona, wyniki biopsji, które znane będą za kilka dni, odpowiedzą, czy układ pokarmowy brazylijskiego siatkarza nie został zaatakowany przez nowotwór.

Wyniki będzie znany w czwartek. Poniedziałkowa kolonoskopia potwierdziła stany zapalne jelita grubego i odbytu. Są to objawy choroby Krona, która pustoszy organizm, powoduje drastyczny spadek wagi i ogólne osłabienie. Choć lekarz kadry Brazylii, Alvaro Chamecki, łudził się jeszcze kilka dni temu, że Marlon wróci do gry, teraz wydaje się to absolutnie niemożliwe.

33-letni Marlon przez kilka dni nic nie jadł, leży w szpitalu w Weronie i dopinguje kolegów, którzy w drugiej fazie grupowej w Anconie zagrają z Polską i Bułgarią. – W tej chwili nie jestem sprawny nawet w 60 proc. – mówi Marlon reporterowi brazylijskiej telewizji, która transmituje mundial. – Kolejne testy zostawiają mi bardzo cichą nadzieję na powrót. Dostałem od przyjaciół wiele energii, dowodów sympatii, miłości. Czuję się dzięki temu lepiej. Na całe szczęście psychicznie jestem w doskonałej formie.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved