Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Podsumowanie 1. kolejki II ligi kobiet – 25:1 w Policach

Podsumowanie 1. kolejki II ligi kobiet – 25:1 w Policach

W minioną sobotę wystartowały rozgrywki II ligi siatkarek. Na razie tylko w grupach pierwszej i drugiej, które liczą po 11 zespołów. Sensacji nie było, a wydarzeniem kolejki był niezwykły set w Policach, w którym RSMS pokonał PTPS II Piła aż 25:1!

Bez większych niespodzianek przebiegła rywalizacja w I kolejce grupy pierwszej II ligi siatkarek. Nieco rozczarowani mogą być jedynie kibice w Mogilnie, gdzie powracający po dwóch latach na ten szczebel rozgrywek Sokół, przegrał 0:3 z innym beniaminkiem – Energetykiem Poznań. Mogilnianki przed sezonem kilkakrotnie spotykały się w meczach sparingowych ze swoimi sobotnimi rywalkami i choć czasami przegrywały, to nie zdarzało się, aby w rywalizacji z poznaniankami nie wywalczyły ani jednego seta.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Policach, gdzie siatkarki RSMS podejmowały rezerwy PTPS Piła. I choć sam wynik (3:2 dla gospodyń) nikogo nie dziwi, to rezultat pierwszego seta – wygrany 25:1 przez policzanki jest wydarzeniem raczej rzadko spotykanym na siatkarskich parkietach. – Po raz pierwszy spotykam się z tak niesamowitą historią i myślę, że to "osiągnięcie" trudno będzie komuś powtórzyć. Na dodatek prowadziliśmy w tym secie 1:0 – mówił po spotkaniu trener pilanek, Andrzej Zapaśnik.

Zwycięstwa na swoich kontach zanotowały uważane za faworytki tej grupy II ligi – Jedynka Aleksandrów Łódzki i Budowlani Toruń. Dopiero w II kolejce do gry włączy się drugi zespół ubiegłego sezonu – Joker Mekro Świecie. A liderkami po I kolejce zostały młode siatkarki z Bydgoszczy. Dla zawodniczek Pałacu występy w tej klasie rozgrywkowej są jednak bardziej etapem przygotowań do mistrzostw Polski w kategorii juniorek, niż rywalizacją o awans do I ligi. Tym bardziej, że od kolejnego sezonu będą występowały prawdopodobnie w Młodej Lidze Kobiet, która być może powstanie na kształt podobnych rozgrywek siatkarzy.

W inauguracyjnej kolejce w grupie drugiej II ligi siatkarek, najciekawiej było w Jaworznie. Beniaminek, miejscowy MCKiS przegrał co prawda z siatkarkami Płomienia Sosnowiec, ale dopiero po tie-breaku. Gospodynie miały szansę ugrać nieco więcej, jednak prowadząc 2:1 w setach, nie potrafiły wygrać ani czwartej, ani piątej partii. – Chcemy dostać się do finału naszej grupy i walczyć o miejsce w decydującym o awansie turnieju – zapowiadał kilka dni temu trener Płomienia, Piotr Augustyn. W sosnowieckiej ekipie nastąpiło kilka roszad w składzie. Ekipę Płomienia opuściło kilka zawodniczek, a w ich miejsce pojawiły się kolejne. Być może potrzeba jeszcze trochę czasu, aby siatkarki z Sosnowca zgrały się ze sobą i odnosiły bardziej przekonujące zwycięstwa.

Od mocnego uderzenia sezon rozpoczęły zawodniczki UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Prowellness Katowice. Zespół uważany przez część trenerów za jedne z faworytek do zwycięstwa w tej grupie II ligi, bez problemów pokonał pod Jasną Górą Częstochowiankę. I choć rywalki do najsilniejszych w lidze nie należą, to wygrana 3:0 na pewno musi budzić respekt kolejnych rywalek. Efektownie zainaugurowały rozgrywki również siatkarki Gaudii Trzebnica, pokonując w wyjazdowym spotkaniu Victorię Cieszyn 3:0.