Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszynianka chce odzyskać tytuł mistrza Polski

Muszynianka chce odzyskać tytuł mistrza Polski

fot. archiwum

W warszawskim hotelu Mariott odbyła się prezentacja drużyny wicemistrza Polski Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Przed sezonem doszło w drużynie do wielu zmian, kadra została poważnie wzmocniona, m.in. reprezentantkami Polski i Holandii.

Dziś jest dzień wyjątkowy, bo dziś chcemy zaprezentować wyjątkową drużynę – siatkarki Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Jest wyjątkowy, bo w jednym miejscu zgromadziliśmy wszystkie zawodniczki, a w okresie, gdy grają reprezentacje, a w drużynie są prawie same reprezentantki swoich krajów, jest to zadanie trudne – powiedział Aleksander Trojanowicz, prezes klubu.

Zmiany nastąpiły w każdej dziedzinie funkcjonowania klubu. Rozdzieliliśmy funkcję prezesa i trenera, stąd obecność mojej skromnej osoby. Jeśli chodzi o zawodniczki, to zatrudniliśmy osiem nowych siatkarek, reprezentantki Polski oraz Holandii. Sięgamy więc po zawodniczki z najwyższej światowej półki. Pozyskaliśmy także m.in. patrona medialnego, którym został Onet.pl – dodał Trojanowicz.

Chcemy odzyskać tytuł mistrzyń Polski. Bardzo liczymy także na zdobycie Pucharu Polski. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to chcemy grać w niej jak najdłużej. Liczymy na Final Four. Chcemy dać nową jakość polskiej siatkówce. Czy nam się to uda – będzie można ocenić po sezonie – zakończył Trojanowicz.Dziś pada deszcz, ale wierzę, że na koniec tego sezonu będzie świeciło słońce. Jestem zadowolony z tego składu, choć bardziej byłbym zadowolony, gdybym miał już wszystkie dziewczyny do dyspozycji. Na razie niestety są wszystkie porozrzucane po świecie, a my trenujemy w czwórkę – mówił trener Bogdan Serwiński.

W drużynie pojawiło się osiem nowych zawodniczek. Przybyły dwie wicemistrzynie Europy, Holenderki Debby Stam (z tureckiego Vakifbank Gunes Stambuł), która kilka dni temu zmieniła stan cywilny oraz – z włoskiej Piacenzy – Caroline Wensink. Oprócz nich nowymi twarzami w Muszynie są reprezentantki Polski: Katarzyna Gajgał (poprzednio MKS Dąbrowa Górnicza), Klaudia Kaczorowska (PTPS Piła), Joanna Kaczor (Piacenza) i Milena Sadurek (rumuński Metal Galati), a także Kinga Kasprzak (TPS Rumia) i Magdalena Piątek (Stal Mielec).

Oprócz zawodniczek zaprezentowana została także maskotka drużyny – ryś Rysio.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved