Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Marko Samardzić: To będzie trudny mecz

Marko Samardzić: To będzie trudny mecz

fot. archiwum

Mecz pomiędzy Polską i Serbią miał decydować o zwycięstwie w grupie F, tymczasem podopieczni Igora Kolakovicia grać będą o spokojne zakwalifikowanie się do dalszej fazy rozgrywek. - To będzie trudny mecz - nie ukrywa Marko Samardzić, libero „Plavich".

W sobotę łatwo wygraliście z Niemcami, wczoraj przegraliście z Kanadą, która miała być najsłabszą drużyną w grupie F. Jak to można wytłumaczyć?

Marko Samardzić: – Myślę, że Kanadyjczycy zagrali bardzo dobry mecz. My z kolei nie zagraliśmy tak jak poprzedniego dnia. Oni mieli perfekcyjne przyjęcie, bardzo dobrą obronę, na którą my nie potrafiliśmy znaleźć sposobu. To jest właśnie przyczyna porażki.

Wynik waszej konfrontacji z Kanadą skomplikował nieco sytuację w grupie F, teraz musicie wygrać dzisiejszy mecz z Polską, by być pewnym awansu, a to nie będzie łatwe zadanie.Na pewno nie, to będzie trudny mecz. Musimy się do niego przygotować, zapomnieć o tej porażce, skupić na grze i zacząć grać dobrze.

Serbia ma na koncie wiele tytułów, ale jeszcze nigdy nie zdobyła mistrzostwa świata. Czy to czyni was bardziej zmotywowanymi w tym turnieju?

Nie, nie myślimy o tym. Skupiamy się po prostu na kolejnych meczach. Każde spotkanie to krok w stronę naszego celu, jakim jest gra w półfinale.

Półfinał będzie dla was satysfakcjonującym osiągnięciem?

Tak, ponieważ jeśli już dojdziemy do półfinału, to tam wszystko jest możliwe. Taki jest nasz plan i potem zobaczymy, co będzie dalej.

*Z Triestu dla Strefy Siatkówki – Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved