Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariusz Wlazły: Zawsze gramy o zwycięstwo

Mariusz Wlazły: Zawsze gramy o zwycięstwo

fot. archiwum

Polacy jako jedyna drużyna w grupie F mają już zapewniony awans do kolejnej rundy, jednak jak zapewnia Mariusz Wlazły, nie będą oni dzisiaj patrzeć na to, jaki wynik ich urządza. - My zawsze gramy o zwycięstwo - zapewnia atakujący biało-czerwonych.

Po słabym występie w sobotę, we wczorajszym meczu Niemcy postawili Polakom bardzo trudne warunki gry i wynik do samego końca wisiał na włosku. Czy podopieczni Raula Lozano zaskoczyli czymś naszych siatkarzy? – Dobrze zagrywali, na pewno lepiej niż w sobotę – podsumowuje spotkanie Mariusz WlazłyMy staraliśmy się nie oddawać bezpośrednio punktów, co powodowało, że graliśmy piłkę wysoką, sytuacyjną. Oni lepiej organizowali się w bloku i później grali prościej w obronie i to jakoś im ułożyło grę. My mieliśmy troszeczkę mocniejszą zagrywkę, ale to nie my tą grę układaliśmy. Naprawdę cieszymy się ze zwycięstwa.

Radość atakującego biało-czerwonych na pewno jest uzasadniona, bo Polacy nie muszę już martwić się o awans do następnej rundy. – Jest to wynik najbardziej dla nas bezpieczny i my się z tego cieszymy – potwierdza zawodnik – Nam tu nie chodzi o sam mecz z Niemcami. Chodzi o to, że czujemy się już bezpiecznie i możemy na troszkę większym luzie podejść do meczu z Serbią. Jak będzie, to boisko pokaże. Chłopaki widzę, że są w formie, to dobrze.

Czy mając w takim bądź razie zapewniony awans, nasi siatkarze będą patrzeć, jaki wynik ich urządza, czy konsekwentnie będą walczyć o kolejną wygraną ? – My zawsze gramy o zwycięstwo – zapewnia Wlazły – Czasami się nie udaje, czasami jest nie po naszej myśli, ale zawsze wychodzimy na boisko grać o pełną pulę. Jutro będzie tak samo.Przy pojedynkach z Niemcami, zwłaszcza w przypadku osoby Wlazłego, zawsze powraca pytanie, czy w tej rywalizacji nie ma też jakiś ukrytych podtekstów. – Nie, dlaczego mają być jakieś podteksty – zaprzecza zawodnik – Wszystko jest w porządku. Było, minęło, wiele rzeczy zostało wyjaśnionych, ja do tej sprawy też inaczej podchodzę.

 

*W Trieście wysłuchała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved