Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Skład nie zależy od tego co mam w głowie

Ljubo Travica: Skład nie zależy od tego co mam w głowie

fot. archiwum

Asseco Resovia Rzeszów chce powalczyć w trzech rozgrywkach: Puchrze CEV, Pucharze Polski i mistrzostwach Polski. Jak przyznaje pierwszy szkoleniowiec, Ljubomir Travica, w tych ostatnich mierzy w złoto.

Dużymi krokami zbliża się rozpoczęcie PlusLigi, jakie są cele drużyny Asseco Resovii Rzeszów w nadchodzącym sezonie? Bierzecie udział w Pucharze CEV, jest Puchar Polski i mistrzostwo Polski do zdobycia…

Ljubomir Travica: Spróbujemy swoich sił we wszystkim. Głownym celem jest gra w meczach finałowych o mistrzostwo Polski. Co tu dużo mówić, wszystkie rozgrywki są ważne. I pierwsze, i drugie, i trzecie.

Obrona brązowego medalu czy cel w złoto?– Teraz celujemy w złoto.

Po raz pierwszy w Rzeszowie organizowany jest turniej im. Jana Strzelczyka. Czy zadaniem drużyny będzie walka o zwycięstwo czy może raczej będzie to sprawdzian poszczególnych zawodników?

Nie, te turnieje mnie nie interesują, wygrana czy przegrana. Mnie interesuje to, co będzie się działo w lidze, jak już wspomniałem wcześniej, naszym celem jest finał MP. Trenujemy bardzo mocno, jak widać, dopóki nie osiągniemy optymalnej formy. Chcę zbudować mocną drużynę, będziemy grać bez trzech zawodników, którzy pojechali na MŚ. Piacenza i Fenerbahce będą tylko bez jednego zawodnika. W tym momencie te dwie drużyny są mocniejsze od nas.

A czy ma pan gdzieś tam w głowie ułożoną szóstkę, jeżeli chodzi o wyjście w pierwszym meczu PlusLigi?

Oczywiście, że mam. Ale będą grać Ci, którzy pokażą się z jak najlepszej strony na boisku. Jeśli ktoś spisze się słabo, to go zmienię. Zobaczymy jak będą wyglądać treningi. W tym roku kalendarz mamy bardzo trudny i napięty, dlatego cieszę się, że mam do dyspozycji 14 zawodników. Będę mógł rotować składem i pozwolić odpoczywać, żeby zawodnicy nie byli przemęczeni.

Nawiązując do kalendarza rozgrywek, co pan myśli o pomyśle powiększenia PlusLigi o kolejne zespoły? Wiadomo, wtedy będzie więcej meczów, więcej wyjazdów, zawodnicy będą bardziej zmęczeni…

Więcej drużyn nie jest problemem. Ciężko jest gdy gra się systemem sobota-środa. Nieważne ile meczów się gra tylko jak się te mecze gra. Ciężko jest grać co 3 dni, inaczej sprawa wygląda jak wybiega się na parkiet raz w tygodniu. Więc ważne jest, żeby mądrze ułożono kalendarz.

Nad czym, jako drużyna, musicie jeszcze popracować?

Nad wszystkimi elementami musimy jeszcze popracować, spróbujemy poprawić wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Teraz pracujemy nad obroną, blokiem i przyjęciem. Oceniam wszystkich zawodników, powoli będziemy pracować nad innymi elementami.

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, więc oczywiste pytanie: kogo pan obstawia jako zwycięzcę tych zawodów?

Myślę, że w tym roku przytrafi się jakaś niespodzianka. W najlepszej formie jak na razie są Brazylijczycy i Rosjanie, a na końcu może się okazać, że wygra ktoś inny. Mocni są również Polacy, Kubańczycy i Bułgarzy.

*Rozmawiała Joanna Sienkiewicz (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved