Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udana inauguracja siatkarzy Ślepska

I liga M: Udana inauguracja siatkarzy Ślepska

Siatkarze Ślepska od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon w I lidze. Pokonali w sobotę 3:1 BBTS Bielsko-Biała. - Po wygranej na inaugurację można się tylko cieszyć - śmieje się trener Adam Aleksandrowicz. Być może o wszystkim rozstrzygnął pierwszy set.

W poprzednim sezonie Ślepsk będąc beniaminkiem rozgrywek do ostatniej chwili musiał walczyć o utrzymanie w I lidze. Dlatego też podczas międzysezonowej przerwy działacze z Suwałk nie próżnowali. Zatrudnili aż pięciu nowy zawodników. Wszystko po to, aby spokojnie zająć miejsce w pierwszej ósemce rozgrywek, które daje pewne utrzymanie. W sobotę nowa drużyna Ślepska przeszła i zdała pierwszy ligowy test. Suwałczanie pokonali szósty zespół poprzedniego sezonu z Bielska-Białej.

Gospodarze w pierwszym secie sobotniej konfrontacji byli jakby za bardzo spięci. W tym starciu od początku trwała walka punkt za punkt. W końcówce seta jednak gospodarze odskoczyli rywalom. Prowadzili 24:22 i mieli w górze piłkę setową. Ale jej nie wykorzystali. Po zwycięstwie w pierwszym secie z siatkarzy Ślepska zeszło napięcie i zanadto też się rozluźnili. Nie obyło się bez prostych błędów i druga odsłona padła łupem BBTS-u. – Źle rozpoczęliśmy tego drugiego seta i potem musieliśmy cały czas gonić wynik. W końcówce nawet zbliżyliśmy się na dwa punkty, ale losów tej partii już nie odwróciliśmy – mówi trener Ślepska.

W kolejnej odsłonie przewaga gospodarzy nie podlegała już żadnej dyskusji. Suwałczanie prowadzili w niej nawet ośmioma punktami (19:11) i spokojnie wygrali to starcie. Również w kolejnym lepsi okazali się siatkarze Ślepska i mogli cieszyć się z udanej inauguracji sezonu. Następny mecz suwałczanie rozegrają w sobotę. Zmierzą się wówczas Międzyrzeczu z Orłem, który w swym pierwszym meczu w rozgrywkach przegrał 0:3 w Nysie.

Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(32:30, 22:25, 25:19, 25:22)

Ślepsk: Jurkojć, Skrzypkowski, Krzysiek, Wójcik, Rudzewicz, Gołębski, Łuczka (libero) oraz Pink, Malczewski, Rakickas i Kaczorowski

Po meczu powiedzieli:

Przemysław Michalczyk (trener BBTS): – Szkoda pierwszego seta, w którym mieliśmy w górze trzy piłki kończąca partię i żadnej nie wykorzystaliśmy. Nie wytrzymaliśmy w końcówkach, zabrakło nam zimnej krwi i przyjęcia. Także zagrywką za mało szkody zrobiliśmy w szeregach rywali. Ślepsk miał dziś więcej walczaków, zawodników którzy nie spuszczali głowy w trudnych chwilach. Poza tym grę pociągnął drugi rozgrywający. Wiedziałem, ze suwalczanie to groźny rywal i takim rzeczywiście byli.

Adam Aleksandrowicz (trener Ślepska): – Nie do końca chłopcy zagrali tak, jakbyśmy tego chcieli. Ale w końcówkach się budzili i wygrywali sety. Gali wszyscy i wszyscy pokazali, że mamy równą dwunastkę. I właśnie tą wyrównaną dwunastką wygraliśmy mecz. Aż sam się uśmiecham, bo dokonałem dziś dobrych zmian i we właściwych momentach. I obym dalej tak trafiał.

Wojciech Dziurkowski (Ślepsk): – Mecz oglądałem z boku, bo nie udało się załatwić wszystkich spraw związanych z moja licencją. Jestem przekonany, że w Międzyrzeczu będę już do dyspozycji trenera i pogram. Wole jednak być na boisku niż na trybunach. Jako kibic denerwuję się zdecydowanie mocniej. A emocjonujących momentów w tym meczu było dużo. Kibice zobaczyli dziś Ślep s k walczący, wierzący w swoje siły, długimi chwilami grający naprawdę dobrą siatkówkę. A że taką pokazywali też rywale, mecz był zacięty. Wygraliśmy i oby tak dalej. Również na wyjazdach.

Tomasz Łuczko (libero Ślepska): – Cieszę się z udanego debiutu w I lidze. Zrobiliśmy dobry początek i oby tak dalej. Różnica pomiędzy tym co gra się w I lidze, a II ligą w której występowałem wcześniej jest duża i to w każdym elemencie zarówno technicznym, taktycznym, jak i sprawnościowym. Na mojej pozycji potrzebne jest też doświadczenie, które dopiero zdobywam. Jestem przekonany, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Tworzymy drużynę, co było dziś widać na boisku i co zadecydowało o naszej wygranej.