Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sensacja w Gliwicach, beniaminek rozbił faworyta

I liga K: Sensacja w Gliwicach, beniaminek rozbił faworyta

fot. archiwum

Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice na inaugurację rozgrywek pokonały 3:0 AZS KSZO Ostrowiec Św. Wynik jest o tyle sensacyjny, że Politechnika to beniaminek, a wzmocniony zespół z KSZO to jeden z kandydatów do awansu.

Gospodynie spotkanie rozpoczęły bez kompleksów, grając bardzo odważnie w ataku i ofiarnie w obronie. Przy żywiołowym dopingu publiczności wygrały pierwszą partię do 18. W drugiej i trzeciej partii o wyniku decydowały ostatnie piłki. Dwukrotnie przy stanie 24:23 siatkarki Politechniki potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę po wspaniałych widowiskowych akcjach.

Przełomowa w całym spotkaniu mogła być druga partia. Mogła, bo prowadzenie od pierwszych piłek (13:9 czy 16:12) przyjezdne szybko zmarnowały. W zdecydowanie najbardziej zaciętej trzeciej odsłonie ostrowczanki prowadziły w końcówce (21:19), ale straciły trzy punkty z rzędu mobilizując tym samym do udanej końcówki przeciwniczki. – Miejscowe miały czasami sporo szczęścia, ale mój zespół zagrał bardzo słabo w każdym elemencie – podsumował Roman Murdza, szkoleniowiec AZS KSZO. – Chyba zachłysnęliśmy się dobrymi występami przed sezonem. A może trochę zlekceważyliśmy rywala? – szukał po meczu przyczyn tej niespodziewanej porażki ostrowiecki szkoleniowiec.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:18, 25:23, 25:23)Składy zespołów:
AZS PŚ: Pietroczuk, Pastuszko, Pawłowska, Kubieniec, Turbak, Żółtańska, Bańska (libero) oraz Guzowska, Nowicka, Jonak, Dereń i Wrzeszcz
AZS KSZO: Staniucha, Brojek, Król, Kosiorowska, Kijakova, Związek, Soja (libero) oraz Nadziałek, Cabańska, Seta i Gawron

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: gazeta.pl, polsl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved