Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Raul Lozano: Polska znajdzie się w pierwszej czwórce

Raul Lozano: Polska znajdzie się w pierwszej czwórce

fot. archiwum

- Uważam, że Polska znajdzie się w pierwszej czwórce - mówi Raul Lozano w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Były trener reprezentacji Polski i obecny Niemiec uważa, że na mistrzostwach świata nasza drużyna zajmie wyższe miejsce niż jego podopieczni.

Podczas rozpoczynających się dzisiaj mistrzostw świata siatkarzy, reprezentacje Polski i Niemiec zagrają w jednej grupie eliminacyjnej. Trener Raul Lozano zdaje sobie sprawę, że pojedynki polsko-niemieckie to nie tylko walka na parkiecie, ale również podtekst historyczny. Nie przywiązuje do tego większej wagi. – Trzeba pamiętać, oddawać hołd męczennikom i bohaterom, ale sport powinien stać poza wszelkimi wydarzeniami z historii. I to powinno odnosić się do futbolu, do siatkówki i innych dyscyplin. Ja staram się przekazać moim zawodnikom spokój, aby nie mieszać teraźniejszości z przeszłością – mówi szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Co ciekawe, Raul Lozano chyba bardziej wierzy w sukces reprezentacji Polski niż swoich podopiecznych. – Uważam, że Polska znajdzie się w pierwszej czwórce. Wyżej stoją tylko Rosja, Brazylia i Włochy. Z kolei moja drużyna może zająć miejsce od piątego do ósmego – mówi trener naszych zachodnich sąsiadów. O spotkaniu przeciwko swojej byłej drużynie, mówi krótko. – To po prostu ważny mecz podczas mistrzostw świata.

* z trenerem Lozano rozmawiała Barbara Bardadyn
* więcej w "Przeglądzie Sportowym"źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved