Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pamapol Wieluń w sparingu lepszy od Skry Bełchatów

Pamapol Wieluń w sparingu lepszy od Skry Bełchatów

Na cztery tygodnie przed rozpoczęciem Plus Ligi dzisiaj towarzysko spotkały się dwa zespoły reprezentujące w tych rozgrywkach województwo łódzkie - Mistrz Polski PGE Skra Bełchatów i Pamapol Wielton Wieluń. Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się wielunianie.

Gra obu zespołów była daleka od ideału, co było spowodowane zarówno nienajwyższą jeszcze formą jak i mocno przetrzebionym składem drużyny z Bełchatowa. Jacek Nawrocki w dzisiejszym meczu miał do dyspozycji Jakuba Novotnego, Karola Kłosa, Pawła Woickiego, Miguela Angela Falascę, Radosława Wnuka i Pawła Zatorskiego wspartych młodzieżą z drużyny z Młodej PlusLigi. Natomiast drużyna z Wielunia wystąpiła w najmocniejszym składzie.

Pierwszy set różnił się od pozostałych. Poza jednym ustawieniem Skry, w którym serwował Jakub Novotny, oba zespoły prezentowały podobny poziom. To w tych dwóch momentach zespół Skry odskoczył na tyle, że  ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:17. W drugiej partii to goście z Wielunia nadawali ton rywalizacji prowadząc od samego początku. Dzięki bardzo dobrej grze Serhiya Kapelusa odskoczyli na sześć punktów, wygrywając seta 25:17. Trzecia odsłona meczu trzymała w napięciu do samego końca. Na swoją korzyść rozstrzygnęli ją podopieczni Dariusza Marszałka, zdobywając punkt na 25:23. W czwartym secie trener Jacek Nawrocki dokonał zmiany na pozycji rozgrywającego – Miguela Angela Falascę zamienił nowy nabytek drużyny z Bełchatowa, Paweł Woicki. Nie poprawiło to gry drużyny, która nadal borykała się z błędami własnymi, wynikającymi z braku doświadczenia większości zawodników. W środkowej części seta goście „uciekli" na cztery punkty i mimo, że bełchatowianie odrobili część strat, przyjezdni wygrali tego seta 25:23. Mimo, że wynik w tym momencie brzmiał 3:1, obie drużyny zgodziły się zagrać jeszcze tie-break. Tutaj również żadnej z drużyn nie udało się zbudować znaczącej przewagi i o zwycięstwie zdecydowały dopiero ostatnie piłki, które padły łupem bełchatowian. Mistrzowie Polski wygrali zatem tie-break 17:15, ale w całym spotkaniu przegrali 2:3.

Na podstawie tego meczu ciężko wyrokować cokolwiek na temat potencjału drużyn. Oba zespoły są w trakcie przygotowań i forma zawodników jest jeszcze daleka od ideału.

PGE Skra Bełchatów – Pamapol Wielton Wieluń 2:3
(25:17, 17:25, 23:25, 23:25, 17:15)

Skra: Falasca, Novotny, Wnuk, Kłos, Krzywiecki, Cedzyński, Zatorski (libero) oraz Mysera, Bociek, Walczykowski i Woicki
Pamapol: Sarnecki, Stelmach, Buniak, Kapelus, Zajder, Babkow, Milczarek (libero) oraz Matejczyk, Antanowicz, Błoński i Kryś (libero)