Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Castellani: Niełatwo jest zacząć rozgrywki od dobrego wyniku

Daniel Castellani: Niełatwo jest zacząć rozgrywki od dobrego wyniku

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali w swoim pierwszym meczu na MŚ 2010 Kanadę. - Nie zawsze jest łatwo zacząć międzynarodowe rozgrywki od dobrego wyniku - mówił na pomeczowej konferencji szczęśliwy Daniel Castellani.

Louis-Pierre Mainville (kapitan reprezentacji Kanady): Byliśmy bardzo podekscytowani przed rozpoczęciem spotkania. Chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać z duża energią i udało się to nam w pierwszym secie. O wyniku pierwszej partii zadecydowały detale. Mieliśmy problemy z naszymi środkowymi, co pomogło Polakom zwyciężyć. Teraz musimy odpocząć. Z sobotniego spotkania możemy się wiele  nauczyć. Przed nami  teraz trudne mecze w niedzielę i poniedziałek. W trakcie spotkania był wyczuwalny doping, jaki płynął z trybun. Bardzo lubimy grać przy wypełnionej kibicami hali.

Glenn Hoag (trener reprezentacji Kanady): To był dla nas doskonały sprawdzian. Mecz pokazał mi, jak wiele jako trener muszę jeszcze zrobić, by sprawić, żeby siatkarze byli skoncentrowani i nie popełniali błędów. Niuanse zdecydowały o wyniku pierwszego seta, później zaczęliśmy robić błędy i nie zrealizowaliśmy naszego planu.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): To był dla nas ciężki mecz . Pierwszą partię wygraliśmy dzięki naszemu międzynarodowemu doświadczeniu. Później osiągnęliśmy nasz poziom.  Dobrze serwowaliśmy i blokowaliśmy, szczególnie w trzecim secie.Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo szczęśliwy. Nie zawsze jest łatwo zacząć międzynarodowe rozgrywki od dobrego wyniku. Kanada zagrała wspaniały mecz, szczególnie w ataku. W pierwszym secie doświadczenie przeważyło szalę zwycięstwa na naszą stronę. Po pierwszej partii nabieraliśmy coraz więcej pewności siebie i utrzymaliśmy swój rytm gry  już do końca spotkania.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved